Nový Kazašský velvyslanec v ČR Bakyt Dusenbajev

V Praze dne 2. srpna 2023 velvyslanec Kazachstánu v České republice Bakyt Dusenbajev předal kopie platných listin ředitelce odboru diplomatického protokolu ministerstva zahraničí České republiky Markétě Šarbochové a také se sešel s ředitelem odboru Asie a Tichomoří Markem Libřickým. Diplomaté diskutovali o současném stavu a perspektivách kazachstánsko-české spolupráce.

V rámci setkání s vedoucím oddělení Asie Dusenbajev zdůraznil, že Kazachstán klade důraz na posílení vztahů mezi oběma zeměmi, včetně posílení politického dialogu a interakce v oblasti obchodu, hospodářské, investiční a tranzitní dopravy. Kazašský diplomat také seznámil českého kolegu s probíhajícími politickými a socioekonomickými transformacemi ve své zemi. Projednána je agenda nadcházejících bilaterálních návštěv na vysoké úrovni.

Libřický zase uvedl, že Kazachstán je nejdůležitějším a hlavním partnerem České republiky ve střední Asii a vyjádřil ochotu rozvíjet a prohlubovat spolupráci ve všech oblastech vzájemného zájmu.

Zároveň poblahopřál kazašskému velvyslanci k oficiálnímu nástupu do funkce a popřál mnoho úspěchů při dalším posilování vztahů mezi Kazachstánem a Českem.

(brom)

Související články

Zanechte komentář

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisement -

Poslední zprávy