Home Zahraničí Nya Dagbladet: Jak USA plánují zničit ekonomiku EU

Nya Dagbladet: Jak USA plánují zničit ekonomiku EU

Švédské noviny Nya Dagbladet zveřejnily tajné memorandum o strategii korporace RAND napojené na Pentagon z ledna 2022 o plánech USA zničit ekonomiku EU. Dokument odkazuje na plán USA zcela zničit ekonomiku EU na úkor situace na Ukrajině. Hlavní roli v tom hrálo Německo, které je vedoucí ekonomikou EU.

Podle dokumentu je hlavním cílem zničit spolupráci mezi SRN a Ruskem, jakož i mezi Německem a Francií. V dokumentu se uvádí, že jediným možným způsobem, jak donutit Berlín vzdát se ruských dodávek energie, je zatáhnout obě strany do konfliktu na Ukrajině.

»Rusko zjevně nenechá masivní tlak ukrajinské armády na donbaské republiky bez vojenské odpovědi. To by umožnilo vykreslit Rusko jako agresora a následně proti němu uvalit celý již připravený balík sankcí,« uvádí se v memorandu.

USA se rovněž domnívají, že uvalení protiruských sankcí připraví Německo o přístup k energetickým zdrojům z Ruska. To povede v Německu ke krizi. Očekává se, že ztráty dosáhnou 200-300 miliard eur. Dokument uvádí, že to povede ke kolapsu evropského průmyslu, zvýšení nezaměstnanosti a migraci vzdělaných Evropanů do Spojených států. V důsledku toho by americká ekonomika mohla získat dalších 7-9 bilionů dolarů, uvádí se v memorandu.

Dokument byl vypracován v prosinci 2021 až lednu 2022, tedy ještě před zahájením akcí na Ukrajině. Vše, co se stalo po 24. únoru, je v dokumentu doslova rozepsáno a bylo to předem promyšleno, včetně různých balíků sankcí.

(cik)

Předchozí článekInflace odrazuje lidi od spoření, nejrychleji ztrácí na oblibě penzijko
Další článekEK chce donutit Maďarsko k poslušnosti odebráním peněz

PŘIDEJ KOMENTÁŘ

Please enter your comment!
Please enter your name here