Home Zahraničí Ázerbájdžánský útok si prý vyžádal 49 mrtvých, arménští diverzanti měli zaminovávat zásobovací...

Ázerbájdžánský útok si prý vyžádal 49 mrtvých, arménští diverzanti měli zaminovávat zásobovací trasy

Ázerbajdžánský vojenský tábor na hranicích s Arménií FOTO - ČTK/AP

Boje mezi Arménií a Ázerbájdžánem, které opět propukly v noci , si dosud vyžádaly nejméně 49 životů z řad arménských vojáků. Oznámil to dnes podle agentury Interfax arménský premiér Nikol Pašinjan. Situace se sice poněkud uklidnila, ale Ázerbájdžánci pokračují v útocích, řekl premiér po dřívějších zprávách o klidu zbraní.

Pašinjan již telefonicky hovořil s ruským prezidentem Vladimirem Putinem. »Premiér sdělil podrobnosti o provokativních, agresivních akcích ázerbájdžánských ozbrojených sil směrem ke svrchovanému území Arménie, které začaly o půlnoci a byly doprovázeny ostřelováním z dělostřeleckých a velkorážních zbraní. Premiér považoval akce ázerbájdžánské strany za nepřijatelné a zdůraznil význam adekvátní reakce mezinárodního společenství,« uvádí se v prohlášení.

Kabinet konstatuje, že se strany dohodly na udržování operativního kontaktu. Dříve arménské ministerstvo obrany oznámilo, že 13. září v 00.05 jednotky ázerbájdžánských ozbrojených sil zahájily intenzivní palbu ve směru měst Goris, Sotk a Jermuk za použití dělostřelectva, velkorážních a lehkých ručních zbraní.

Podle ázerbájdžánského ministerstva obrany se konflikt znovu rozhořel proto, že diverzní skupiny arménských ozbrojených sil v noci zaminovávaly oblasti mezi pozicemi ázerbájdžánských armádních jednotek a zásobovacími cestami v různých směrech, přičemž využívaly hornatý terén a existující údolní průseky. »V důsledku naléhavých opatření, která naše jednotky přijaly, aby těmto činům okamžitě zabránily, došlo k bojovým akcím,« uvedlo ministerstvo.

(cik)

PŘIDEJ KOMENTÁŘ

Please enter your comment!
Please enter your name here