Home Zahraničí OceanGate pokračuje v prodeji lístků na potápění k vraku Titaniku

OceanGate pokračuje v prodeji lístků na potápění k vraku Titaniku

FOTO - oceangate.com

Soukromá americká společnost OceanGate Expeditions pokračuje v prodeji vstupenek na své výlety na místo potopení parníku Titanic ve vodách severního Atlantiku, a to i přes nedávný incident s batyskafem Titan, při kterém zahynulo pět lidí. Rozpis zájezdů na rok 2024 je zveřejněn na oficiálních internetových stránkách společnosti v sekci »Expedice«.

Na výběr jsou dvě expedice od 12. do 20. června a od 21. do 29. června 2024.

Dne 19. června společnost OceanGate Expeditions oznámila, že ztratila kontakt s lodí Titan, která měla dopravit turisty k vraku Titaniku. O tři dny později severovýchodní divize americké pobřežní stráže oznámila nález vraku v blízkosti Titaniku. Agentura brzy potvrdila, že se jedná o části pohřešovaného batyskafu. Analýza ukázala, že všichni pasažéři hlubinného plavidla byli mrtví.

Na palubě Titanu byli prezident a zakladatel OceanGate Expeditions Stockton Rush, francouzský aquanaut Paul-Henri Narjolet, britský miliardář Hamish Harding, který vlastnil společnost Action Aviation, společnost zabývající se prodejem a provozem letadel, a pákistánský podnikatel Shahzada Dawood, který žil ve Spojeném království, a jeho syn je studentem University of Strathclyde v Glasgow Suleiman. 

(TASS)

PŘIDEJ KOMENTÁŘ

Please enter your comment!
Please enter your name here