Odpouštím a varuji. Fico poprvé po atentátu promluvil k veřejnosti

Slovenský premiér Robert Fico ve svém prvním veřejném vystoupení po atentátu uvedl, že necítí vůči střelci žádnou nenávist. Naopak kritiku ve zhruba 14minutové nahrávce směřoval k opozici a k médiím.

»Je načase udělat první krok, a tím je odpuštění. Necítím žádnou nenávist vůči neznámému člověku, co na mě střílel, nebudu vůči němu vyvíjet žádné aktivní právní kroky ani náhradu škody, nechť si důvody, proč to učinil, uspořádá ve své hlavě. Je evidentní, že byl jen poslem zla a nenávisti, kterou politicky neúspěšná a frustrovaná opozice rozvinula do nezvládnutých rozměrů,« řekl Fico.

Předpokládá, že protivládní média a politické mimovládní organizace začnou pokus o vraždu bagatelizovat, že šlo jen o útok poblouzněného člověka a neexistovalo propojení mezi ním a opozicí a že poškození premiérova zdraví není vážné. »Vždy jsem si chránil své soukromí, a tak se omezím jen na konstatování, že útok mi způsobil vážné poškození zdraví, opakované operace, mnoho bolesti a utrpení. Bude malý zázrak, jestli se do práce vrátím za několik týdnů,« uvedl šéf slovenské vlády.

Video zde: https://fb.watch/swprbD5jXd

»Chci pořádat protivládní média, hlavně ta, co jsou spoluvlastněná finanční strukturou Sorose, aby se nepouštěli touto cestou, respektovali nejen závažnost důvodů pokusu o vraždu, ale i následků tohoto pokusu,« vyzval Fico.

»Situace ve vztazích mezi mou politickou reprezentací a partnery v EU a NATO se vyhrotila po ruském útoku na Ukrajinu, kde jsme odmítli poskytnout Ukrajině kromě humanitární pomoci jakoukoliv vojenskou pomoc ze státních zásob a kde nadále zásadně dáváme přednost míru před válkou,« dodal Fico prakticky v předvečer voleb do Evropské unie.

Na Facebooku se mu okamžitě začaly shromažďovat reakce, například i z české strany. »Pane předsedo, toto jsou slova STÁTNÍKA, demokrata, projev nejhlubší lidskosti. Přeji rychlé zotavení a zdravím na moje milované Slovensko,« napsala europoslankyně Kateřina Konečná (KSČM). A exhejtman Michal Hašek (PRO) dal okamžitě sdílet video na svůj Facebook se znaky pro pozitivní reakce…

(pk)

Související články

3 KOMENTÁŘŮ

  1. Je pro mne obrovská úleva, že slovenský premiér žije a opět mluví k veřejnoti. Přeji mu brzké uzdravení. Závidím Slovákům, že mají tolik myslících lidí, voličů, kteří ho podpořili ve volbách proti síle peněz od oligarchů a EU. Mají tak premiéra, kterého neřídí Tkáčové, na rozdíl od ČR, kde o všem rozhodují Křetínští, Bakalové a EU.

Zanechte komentář

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisement -

Poslední zprávy