Home Zahraničí OpenAI může opustit Evropu, pokud budou zákony o umělé inteligenci příliš přísné

OpenAI může opustit Evropu, pokud budou zákony o umělé inteligenci příliš přísné

FOTO - Wikimedia Commons

Generální ředitel americké společnosti OpenAI Sam Altman připustil možnost jejího odchodu z Evropy, pokud zákon o umělé inteligenci (AI) projednávaný v EU bude poskytovat příliš přísná omezení. Uvedl to ve středečním rozhovoru pro agenturu Reuters.

Altman uvedl, že společnost, která je vývojářem chatbota s umělou inteligencí ChatGPT, se pokusí splnit požadavky EU, než v této věci učiní konečné rozhodnutí.

»Současný návrh zákona EU o umělé inteligenci naznačuje přílišnou regulaci, ale pokud víme, bude revidován. O všem se stále diskutuje,« řekl Altman a dodal, že existuje mnoho způsobů, jak omezení zmírnit.

Ve středu se Altman a vedoucí pracovníci společností Anthropic a Google DeepMind, které se rovněž zabývají vývojem umělé inteligence, setkali v Londýně s britským premiérem Rishim Sunakem. Podle kanceláře premiéra obě strany diskutovaly o perspektivách vývoje a regulace technologií využívajících umělou inteligenci a také o možných rizicích, která by mohly představovat: »od šíření dezinformací a ohrožení národní bezpečnosti až po hrozby pro existenci lidstva«.

EU hodlá schválit první světové předpisy o umělé inteligenci. Návrh na zahájení konzultací o právních předpisech týkajících se umělé inteligence má být formálně potvrzen na plenárním zasedání Evropského parlamentu ve dnech 12. až 15. června, poté bude zahájena rozprava s Radou EU o konečném znění návrhu zákona. Evropský parlament uvedl, že chce, aby systémy umělé inteligence byly řízené člověkem, bezpečné, transparentní a nediskriminační, a hodlá zavést jednotnou definici umělé inteligence, kterou by bylo možné použít na stávající i budoucí systémy.

(jb, TASS)

PŘIDEJ KOMENTÁŘ

Please enter your comment!
Please enter your name here