Orgán OSN pro cestovní ruch vítá oficiální znovuotevření Číny pro turismus

Světová organizace cestovního ruchu (UNWTO) ve čtvrtek ocenila význam znovuotevření Číny v oblasti cestovního ruchu vzhledem k obrovskému významu této země pro světový trh v oblasti turismu.

»Znovuotevření Číny představuje ‚chybějící kousek‘ v obnově světového cestovního ruchu po nejhorší krizi v jeho historii,« uvedla UNWTO v tiskové zprávě.
V roce 2019, před pandemií covid-19, byla Čína největším světovým trhem pro zahraniční turistiku. Podle údajů UNWTO uskutečnili čínští turisté 166 milionů zahraničních cest a utratili 270 miliard amerických dolarů, z toho velkou část v destinacích v rozvojových ekonomikách.

V letech 2020-2022 byly v důsledku pandemie celosvětově ztraceny téměř tři biliony amerických dolarů v příjmech z cestovního ruchu. Podle organizace proto zrušení čínských cestovních omezení prospěje celému světu.

Lidé procházejí kolem sídla Světové organizace cestovního ruchu (UNWTO) ve španělském Madridu 27. dubna 2022. FOTO – Xinhua/Meng Dingbo

Čínští občané v roce 2019 uskutečnili šest miliard vnitrostátních cest, uvedla UNWTO a dodala, že to ukazuje, že cestovní ruch je klíčovou hnací silou zaměstnanosti a hospodářského růstu, a to i pro venkovské komunity v Číně.

Z dominového efektu znovuotevření Číny budou těžit i další hospodářská odvětví, což pomůže vytvořit větší dynamiku na místní, národní i globální úrovni, uvedla UNWTO.

Delegace UNWTO vedená generálním tajemníkem Zurabem Pololikashvilim odcestovala ze španělského hlavního města Madridu do Chang-čou, hlavního města východočínské provincie Če-ťiang, aby se zúčastnila akce na oslavu znovuotevření Číny pro cestovní ruch. V pátek se s delegací v Chang-čou setkal čínský ministr kultury a cestovního ruchu Chu Che-pching.

Turisté pózují pro fotografie v lyžařském středisku v Altayi v Ujgurské autonomní oblasti Sin-ťiang na severozápadě Číny, 30. prosince 2022. FOTO – Xinhua/Hu Huhu

(Xinhua)

Související články

Zanechte komentář

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisement -

Poslední zprávy