ILUSTRAČNO FOTO - pixabay

Izrael má právo na sebeobranu, ale neměl by se uchylovat k opatřením, která lze považovat za zločiny proti lidskosti. Uvedla to zvláštní zpravodajka OSN pro situaci v oblasti lidských práv na okupovaných palestinských územích Francesca Albanese.

»Úplné zničení palestinských struktur Hamásu, které oznámil Izrael, svědčí o úmyslu páchat válečné zločiny. Hladovění je zločin, lze jej považovat za zločin proti lidskosti,« řekla v rozhovoru pro britskou televizi Sky News. Albaneseová poznamenala, že právo na sebeobranu neznamená »nerozlišující útoky proti civilistům«. Podle jejího názoru je příčinou zhoršujícího se arabsko-izraelského konfliktu »útlak palestinského lidu«.

V létě Albaneseová při prezentaci své zprávy na 53. zasedání Rady OSN pro lidská práva v Ženevě uvedla, že od roku 1967 bylo v Izraeli zatčeno více než 800 000 Palestinců. Expertka upozornila, že v červenci 2023 bylo v izraelských věznicích drženo 5000 Palestinců, včetně 160 dětí. Přibližně 1100 Palestinců bylo zadržováno bez obvinění nebo rozsudku.

(TASS)

1 KOMENTÁŘ

PŘIDEJ KOMENTÁŘ

Please enter your comment!
Please enter your name here