Home Zahraničí Pákistán přednesl jménem téměř 70 zemí projev v Radě OSN pro lidská...

Pákistán přednesl jménem téměř 70 zemí projev v Radě OSN pro lidská práva

FOTO - pixabay

Pákistán přednesl jménem téměř 70 zemí společný projev v Radě OSN pro lidská práva, aby se postavil proti vměšování do vnitřních záležitostí Číny pod záminkou lidských práv.

26. září na 51. zasedání Rady OSN pro lidská práva ve švýcarské Ženevě vystoupil Pákistán jménem téměř 70 zemí se společným projevem, v němž zdůraznil, že respektování suverenity, nezávislosti a územní celistvosti všech zemí a nezasahování do vnitřních záležitostí suverénních zemí jsou základní normy mezinárodních vztahů. Záležitosti čínské Ujgurské autonomní oblasti Sin-ťiang, čínské zvláštní administrativní oblasti Hongkong a čínské Tibetské autonomní oblasti Si-cang jsou vnitřní záležitosti Číny. Staví se proti politizaci a dvojím standardům v otázkách lidských práv a staví se proti zasahování do vnitřních záležitostí Číny pod záminkou lidských práv.

Více než 20 zemí podpořilo Čínu tím, že hovořily individuálně. Téměř sto zemí vyjádřilo různými způsoby své pochopení a podporu legitimního postoje Číny. Zástupce Číny hovořil v Radě OSN pro lidská práva proti zahraničnímu vměšování do vnitřních záležitostí Venezuely

Čínský zástupce 26. září vystoupil na schůzce dialogu vyšetřovací mise o Venezuele na 51. zasedání Rady OSN pro lidská práva, a uvedl, že Čína se staví proti vměšování vnějších sil do vnitřních záležitostí Venezuely a vyzval Spojené státy, aby okamžitě zrušily jednostranné sankce proti Venezuele.

Zástupce Číny uvedl, že Spojené státy zavedly velké množství nezákonných jednostranných donucovacích opatření vůči Venezuele, což je typickým příkladem mocenské politiky a nátlakové diplomacie, která vážně brzdí ekonomický a sociální rozvoj Venezuely a úsilí o zlepšení obživy lidí, a vážně poškozuje práva venezuelského lidu na živobytí, rozvoj a další základní lidská práva.

(pr)

Předchozí článekBurkina Faso: Islámisté zaútočili na konvoj, zemřelo 11 vojáků, 50 lidí se pohřešuje
Další článekBrzy může přestat téct plyn i přes Ukrajinu

PŘIDEJ KOMENTÁŘ

Please enter your comment!
Please enter your name here