Home Zahraničí Parlament Burkiny Faso schválil návrh zákona o vyslání vojáků do Nigeru

Parlament Burkiny Faso schválil návrh zákona o vyslání vojáků do Nigeru

ILUSTRAČNÍ FOTO - pixabay

Přechodné zákonodárné shromáždění (parlament) Burkiny Faso jednomyslně přijalo návrh zákona, který povoluje vyslání vojáků do Nigerské republiky. Informoval o tom zpravodajský portál Burkina24.

Podle jeho informací vystoupil na zasedání parlamentu ministr obrany země Kassoum Coulibaly. »Nasazení kontingentu v Nigeru pomůže posílit boj proti terorismu v Burkině Faso tím, že poskytne podpůrné body hluboko v Nigeru pro boj s teroristickými skupinami, které se tam často ukrývají poté, co provedou útoky na našem území,« řekl. Ministr dodal, že vojenská pomoc Nigeru bude spočívat v »poskytnutí síly a podpoře vojenských schopností«.

Coulibaly poznamenal, že pokud členské země Hospodářského společenství západoafrických států (ECOWAS) poruší Chartu OSN a smlouvy společenství a rozhodnou se zaútočit na Niger »z jakéhokoli důvodu, který není dobře definován«, Burkina Faso »bude odpovídajícím způsobem reagovat«. Ministr upřesnil, že vojenská mise Burkiny Faso v Nigeru je na tři měsíce, ale může být poté prodloužena.

Úřady Burkiny Faso a Mali již dříve ve společném komuniké uvedly, že hodlají jakýkoli vojenský zásah v Nigeru považovat za vyhlášení války proti nim. Slíbily, že »přijmou sebeobranná opatření na podporu ozbrojených sil a nigerského lidu«. Burkina Faso, Mali a Niger podepsaly 16. září chartu o vytvoření organizace kolektivní obrany v klíčové oblasti Sahelu.

(TASS)

PŘIDEJ KOMENTÁŘ

Please enter your comment!
Please enter your name here