Projekt Pásmo a stezka se stává »mezinárodním hotspotem«

»Aby se v drsných dobách globální krize různé země neplavily na více než 190 malých lodích, ale na jedné velké lodi se společným osudem. V posledních deseti letech Čína dodržovala koncept komunity lidského osudu s praktickou platformou s iniciativou společného budování Pásma a stezky a přispěla k podpoře globálního rozvoje,« uvedl čínský prezident Si Ťin-pching. A během posledních deseti let satelity skutečně zachytily mnohé změny.

Most v zálivu Maputo

Maputo je hlavní město Mozambiku, jeden z nejdůležitějších přístavů ve východní Africe. Most je v zálivu Maputo, což zkracuje dobu připojení na obou stranách ze dvou hodin na 10 minut. Tento největší suspenzní most v Africe je také »vyroben v Číně«.

V severní Argentině je náhorní plošina Gauchari v nadmořské výšce 4000 metrů, 1,2 milionu modulů solárních fotovoltaických panelů, které poskytují elektřinu pro téměř 100 tisíc domácností. Tato fotovoltaická elektrárna s největší instalovanou kapacitou v Jižní Americe je také »vyrobena v Číně«.

V hlavním městě Laosu Vientiane bylo podél řeky Mekong postaveno vlakové nádraží. Železnice mezi Čínou a Laosem se zde spojuje s Kunmingem v Číně, který je vzdálen více než 1000 kilometrů. V očích Světové banky jsou železnice, které mohou zvýšit celkový příjem Laosu o 21 %, stále »vyrobeny v Číně«.

Tváří v tvář velkým změnám století Čína považuje vývoj za jádro globálních otázek, s praxí iniciativy »Pásma a stezky« maluje plán společného osudu.

Ve zprávě ze Světové banky lze najít následující soubor údajů: Do roku 2030 výstavba iniciativy Pásma a stezky zvýší obchod Číny s ostatními členy z 2,8 % na 9,7 % a globální obchod se zvýší z 1,7 % na 6,2 %. Očekává se, že 7,6 milionu lidí se zbaví extrémní chudoby a 32 milionů lidí se zbaví mírné chudoby.

V malém městě ve Rwandě byl zemědělec Demas zaneprázdněn pěstováním hub. Od roku 2012 školí čínský zemědělský vědecký a technologický personál více než pět tisíc studentů zemědělství a zemědělců, kteří pěstují více Juncao (Juncao označuje byliny, které lze použít jako základ kultury pro jedlé a léčivé houby). Demas je jedním z nich.

Zemědělec ve Rwandě Demas

»Poté, co jsem začal podnikat, jsem vydělal peníze, koupil jsem pozemek, zakryl nový dům a moje dítě začalo studovat na dobré škole,« uvedl Demas.

V současné době se ve více než 100 zemích po celém světě Juncao stalo »šťastnou trávou«, která zbavuje chudoby. Od zmírnění průmyslové chudoby po zmírnění chudoby cestovního ruchu až po zmírnění ekologické chudoby, Čína vedla touto cestou téměř 100 milionů lidí a své zkušenosti sdílela bez výhrad.

Dnes se zdraví, zelené, digitální, inovační a další oblasti staly novým růstovým bodem pro spolupráci »Pásma a stezky«.

Nyní tyto linie překračují oceán a hory, nejsou běžnými dopravními liniemi. Jedná se o vztah vědecké a technologické spolupráce mezi Čínou a zeměmi »Pásma a stezky«. Čína již navázala vědecké a technologické spolupráce s 84 zeměmi a podporuje 1118 společných výzkumných projektů.

Dnes se komunita v rámci »Pásma a stezky« stává mezinárodním výzkumným hotspotem.

Čína očividně integruje svůj vlastní rozvoj do procesu rozvoje světa a pracuje se všemi zeměmi na vytvoření lepší budoucnosti.

(pr)

FOTO – CRI

Související články

Zanechte komentář

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisement -

Poslední zprávy