Home Zahraničí Pátrá se po ponorce, která se ztratila při cestě k vraku Titaniku

Pátrá se po ponorce, která se ztratila při cestě k vraku Titaniku

FOTO - wikipedia

Americké a kanadské lodě a letadla nadále pátrají po ponorce, která se před více než dnem ztratila u pobřeží jihovýchodní Kanady, když vezla turisty na průzkum vraku Titaniku, uvedla agentura Reuters.

Americká pobřežní stráž uvedla, že na palubě byl pouze pilot a čtyři cestující a že plavidlo bylo schopno být pod vodou 96 hodin, ale není jasné, zda bylo stále pod vodou, nebo se vynořilo a nebylo schopno komunikovat.

Americké a kanadské lodě a letadla se v oblasti asi 900 mil (1450 km) východně od Cape Cod vyrojily a některé z nich shodily sonarové bóje, které mohou monitorovat až do hloubky 13 000 stop (3962 metrů), řekl v pondělí novinářům kontraadmirál americké pobřežní stráže John Mauger. »Je to odlehlá oblast a je náročné vést pátrání v tak odlehlé oblasti,« řekl Mauger.

Soukromá společnost OceanGate Expeditions, která ponorku provozuje, v pondělním prohlášení uvedla, že »mobilizuje všechny možnosti« k záchraně osob na palubě. Podle příspěvku jednoho z příbuzných na sociálních sítích je mezi pasažéry i britský miliardář Hamish Harding. Na palubě byl také pákistánský podnikatel Šahzada Dawood a jeho syn Suleman, uvedla jejich rodina v prohlášení.

Americká pobřežní stráž již dříve na Twitteru uvedla, že loď na hladině – Polar Prince – ztratila kontakt s ponorkou zvanou Titanic asi hodinu a 45 minut poté, co se v neděli ráno začala potápět k místu vraku Titaniku.

Expedice, které stojí 250 000 dolarů na osobu, začínají v St. John’s v Newfoundlandu a poté se vydávají přibližně 400 mil (640 km) do Atlantiku k místu vraku, uvádí se na internetových stránkách OceanGate.

Aby mohli cestující navštívit vrak, musí nastoupit do ponorky Titan pro pět osob, které trvá dvě hodiny, než sestoupí do hloubky přibližně 3800 m k Titaniku.

(cik)

PŘIDEJ KOMENTÁŘ

Please enter your comment!
Please enter your name here