Pentagon nepopírá zprávu o diskreditaci čínských vakcín

Americké ministerstvo obrany nepopřelo zprávu agentury Reuters o kampani na diskreditaci čínských vakcín proti covid-19, kterou zinscenovala americká armáda, a uvedlo, že Číně čelí v informačním prostoru.

Agentura Reuters ve své zprávě zveřejněné v pátek uvedla, že zejména americká armáda vedla kampaň diskreditace čínské vakcíny Sinovac proti koronaviru na sociálních sítích s cílem snížit vliv Číny v zemích jihovýchodní Asie. Cílem kampaně, která byla nejprogresivněji vedena na Filipínách, bylo zpochybnit účinnost čínských vakcín a dalších předmětů dodávaných z Číny, včetně obličejových masek a testovacích souprav.

»Ministerstvo obrany provádí širokou škálu operací, včetně operací v informačním prostředí (OIE), s cílem čelit škodlivému vlivu protivníka. Činnosti monisterstva, včetně OIE, prováděné mimo oblasti ozbrojených konfliktů jsou koordinovány s ostatními resorty a agenturami, je-li to vhodné. Tento proces je promyšlený, metodický a komplexní,« řekla agentuře TASS mluvčí ministerstva Lisa Lawrencová.

»Několik státních i nestátních aktérů využívá platformy sociálních médií a další média k šíření dezinformací a vedení zlovolných vlivových kampaní proti Spojeným státům,« poznamenala mluvčí. »Ministerstvo obrany využívá celou řadu platforem, včetně sociálních médií, k potírání těchto zlovolných vlivových útoků namířených proti USA, spojencům a partnerům,« dodala Lawrenceová.

»Co se týče dezinformace covid-19, Čína v roce 2020 zahájila dezinformační kampaň s cílem falešně obvinit Spojené státy z šíření covid-19,« poznamenala Lawrencová. »V souladu s Národní obrannou strategií USA pokračuje ministerstvo obrany v budování integrovaného odstrašení proti kritickým výzvám pro národní bezpečnost USA, včetně odrazování ČLR od šíření dezinformací pod dohledem procesu koordinace a dekonfliktu ministerstva,« uvedla.

Agentura Reuters ve své publikaci uvedla, že reportéři zpravodajské agentury identifikovali nejméně 300 účtů na platformě X vytvořených v létě 2020, na nichž byly zveřejněny provokativní zprávy vyzývající k nedůvěře Číně. dříve Twitter, které odpovídaly popisům sdíleným bývalými americkými vojenskými úředníky obeznámenými s operací na Filipínách.

Protivládní úsilí probíhalo od jara 2020 až do poloviny roku 2021, informovala agentura Reuters.

(cik, TASS)

Související články

Zanechte komentář

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisement -

Poslední zprávy