Home Zahraničí Pentagon vyzval vojáky, aby nejedli makové buchty

Pentagon vyzval vojáky, aby nejedli makové buchty

ILUSTRAČNÍ FOTO - pixabay

Americké ministerstvo obrany doporučilo vojákům, aby nejedli mák, a to ani jako součást pečiva, aby úspěšně prošli testy na drogy. Uvádí se to v memorandu, které Pentagon zveřejnil v úterý.

Agentura upozorňuje, že maková semínka mohou obsahovat vysoké množství kodeinu, látky ze skupiny opioidů, což prokázaly testy. Konzumace máku vojenským personálem by mohla vést k pozitivním drogovým testům a také »podkopává schopnost ministerstva odhalit užívání nelegálních drog,« upozornil Pentagon.

»Vojenským jednotkám bylo nařízeno upozornit příslušníky služby, aby se vyhýbali konzumaci veškerého máku v potravinách a pečivu,« uvádí se v dokumentu. Mluvčí ministerstva obrany Nicole Schwegmanová řekla deníku Washington Post, že její oddělení se o problému s mákem dozvědělo již v loňském roce. Gary Reisfield, profesor na University of Florida College of Medicine, novinám řekl, že používání převážně makových semínek by nemělo vliv na drogové testy v armádě. Poznamenal však, že pravděpodobnost výskytu opia v semenech je vyšší, pokud nebyla vyprána.

(TASS)

1 KOMENTÁŘ

  1. Ha ha ha!
    Tak já bych neprošel, ale do „ušanské“ army bych se, ale také nikdy nehlásil….
    Ono takové Makové Šúlance + ještě mákem posypané a & jsou dokonalé…

Comments are closed.