Home Zahraničí Pentagon zřídí pracovní skupinu pro boj se sebevraždami v americké armádě

Pentagon zřídí pracovní skupinu pro boj se sebevraždami v americké armádě

ILUSTRAČNÍ FOTO - pixabay

Americký ministr obrany Lloyd Austin vyjádřil znepokojení nad počtem sebevražd v řadách americké armády a požadoval zlepšení kvality a dostupnosti psychologické podpory pro vojáky. Příslušné prohlášení bylo zveřejněno na internetových stránkách Pentagonu.

»Lidé jsou nejcennějším zdrojem naší agentury. Musíme proto nešetřit úsilím při práci na snížení počtu sebevražd v našich řadách. Ztráta byť jen jednoho člověka v důsledku sebevraždy je příliš mnoho,« uvedl šéf Pentagonu v prohlášení.

Austin připomněl, že v roce 2022 zřídil nezávislý výbor, který má prověřit a vyhodnotit práci ministerstva obrany v oblasti prevence a boje proti sebevraždám. Na základě zjištění má být zřízena zvláštní pracovní skupina, která do 2. června 2023 vypracuje a předloží akční plán Pentagonu v této oblasti, upozornil úředník.

V říjnu 2022 Pentagon konstatoval, že počet sebevražd mezi aktivním vojenským personálem od roku 2011 výrazně vzrostl. Například v roce 2021 spáchalo sebevraždu 519 příslušníků amerických ozbrojených sil.

(cik, TASS)

PŘIDEJ KOMENTÁŘ

Please enter your comment!
Please enter your name here