Home Zahraničí Personál londýnského letiště si naplánoval stávku na úvod fotbalového mistrovství

Personál londýnského letiště si naplánoval stávku na úvod fotbalového mistrovství

Letiště Heathrow FOTO - pixabay

Stovky zaměstnanců londýnského letiště Heathrow budou od 18. listopadu tři dny stávkovat za vyšší mzdy. Vybrali si k tomu období, kdy bude v Kataru začínat mistrovství světa ve fotbale, stávka tak části fanoušků zkomplikuje cestu. S odkazem na sdělení odborů Unite o tom dnes informovala agentura Reuters.

Odborový svaz Unite oznámil, že se do stávky zapojí 700 členů pozemního personálu firem Dnata a Menzies. Stávka podle odborů povede ke zpožděním, rušení letů a narušení provozu na terminálech dva, tři a čtyři, uvedl server televize Sky News.

»Stávka se dotkne zejména společnosti Qatar Airways, která při mistrovství světa ve fotbale naplánovala deset dodatečných letů týdně,« uvedly odbory.

Stávka se pravděpodobně dotkne i cestujících, kteří se vracejí do Spojených států na svátek Díkůvzdání, který připadá na 24. listopadu.

Na začátku srpna kvůli stávce personálu za vyšší mzdy letiště Heathrow zrušilo 177 letů. Letiště ke zrušení letů přikročilo poté, co personál zahrnující hasiče nebo bezpečnostní pracovníky odmítl návrh na zvýšení mezd o 7,3 procenta a vyslovil se pro stávku.

(jb, čtk)

PŘIDEJ KOMENTÁŘ

Please enter your comment!
Please enter your name here