ILUSTRAČNÍ FOTO - pixabay

Nejméně čtyři lidé onemocněli po vypití nápojů společnosti Coca-Cola v Chorvatsku během minulého týdne a tamní ministr zdravotnictví doporučil veřejnosti »pít vodu«. Informaci přinesl server Politico.

Jedna osoba byla hospitalizována poté, co údajně v sobotu v kavárně v Rijece, městě na západě Chorvatska, vypila ochucenou minerální vodu Römerquelle. Další tři lidé byli hospitalizováni v úterý v hlavním městě Záhřebu, uvedl pro místní média doktor Rajko Ostojić, primář gastroenterologického oddělení záhřebské nemocnice KBC.

Ostojić, který je zároveň bývalým ministrem zdravotnictví, řekl: »Nepropadejte panice. Vyhněte se všem syceným nápojům. Pijte obyčejnou městskou vodu. Záhřeb je skvělý, Dalmácie také … Jestli Chorvatsko něco má, tak je to skvělá voda.« Jedna z obětí údajně onemocněla po vypití Coca-Coly zakoupené v automatu. Chorvatský ústav veřejného zdraví analyzuje vzorky nápojů, aby zjistil, co příznaky způsobilo.

Chorvatský ministr zdravotnictví Vili Beroš již dříve potvrdil dva případy podezření na otravu a uvedl, že u obou došlo k poranění jícnu.

Na otázku, zda je pití sycených nápojů bezpečné, Beroš odpověděl, že lidé by měli zachovávat »všeobecnou opatrnost«. »Máme dva nápoje ve dvou městech, stáčené ve dvou zemích,« řekl. »Nejlepší je pít vodu.«

Nápoj Römerquelle, který patří společnosti Coca-Cola, se stáčí v Rakousku, Coca-Cola v Chorvatsku.

V úterních prohlášeních společnost Coca-Cola HBC Croatia uvedla, že si je vědoma »ojedinělého incidentu« v Rijece a spolupracuje s úřady, a společnost Coca-Cola HBC Austria uvedla, že situaci »pečlivě sleduje«.

(jb)

PŘIDEJ KOMENTÁŘ

Please enter your comment!
Please enter your name here