Home Zahraničí Po nehodě lodi thajského námořnictva byli nalezeni dva přeživší a čtyři oběti

Po nehodě lodi thajského námořnictva byli nalezeni dva přeživší a čtyři oběti

Thajská korveta FOTO - wikipedia

Záchranářům se dnes podařilo najít živé dva členy posádky lodi thajského vojenského námořnictva, kteří byli pohřešováni od nedělní nehody plavidla v Thajském zálivu. Informovala o tom agentura AP. Záchranáři rovněž vylovili z vody čtyři mrtvá těla, 24 lidí je stále nezvěstných. Záchrannou misi komplikuje silný vítr. Podle agentury AP thajští představitelé přiznali, že na lodi nebyl dostatek záchranných vest pro všechny lidi na palubě.

Korveta, která byla na rutinní hlídce, se dostala do potíží v neděli kolem 23.30 místního času (17.30 SEČ) poté, co ji na rozbouřeném moři zaplavila voda a způsobila výpadek elektřiny. Loď, která byla následně špatně ovladatelná, se naklonila na bok a zpola se potopila. Místo neštěstí se nachází asi 40 kilometrů od pobřeží provincie Praťúapkchíríkchan jižně od Bangkoku.

Bezprostředně po nehodě se podařilo dostat do bezpečí 75 členů posádky a po dalších 30 záchranáři pátrali. Dnes thajské úřady oznámily nalezení dvou živých lidí a čtyř bezvládných těl. Velitel thajského vojenského námořnictva uvedl, že jeden z přeživších je v dobrém zdravotním stavu, druhý je zesláblý.

(čtk)