Počet obětí sekty v Keni překročil 300, plánují se další exhumace

Počet mrtvých v souvislosti s keňským pastorem obviněným z toho, že svým stoupencům nařídil, aby zemřeli hlady, aby se setkali s Ježíšem, překročil 300. Podle listu The Guardian se očekává se, že toto číslo dále poroste, protože se plánují další exhumace.

Úřady tvrdí, že mrtví byli členy mezinárodní církve Good News vedené Paulem Mackenziem, který je obviněn z toho, že svým stoupencům nařídil, aby nechali sebe a své děti vyhladovět k smrti a mohli se tak dostat do nebe ještě před koncem světa.

Počet obětí dosáhl 303 poté, co bylo z masových hrobů v lese Shakahola na jihovýchodě Keni, kde samozvaný pastor a jeho stoupenci žili, exhumováno dalších 19 těl.

Více než 600 lidí bylo prohlášeno za nezvěstné, uvedl regionální úředník Rhoda Onyancha. Vyšetřovatelé minulý týden rozšířili pátrání po obětech na širší oblast v regionu.

Asi 65 zachráněných stoupenců bylo v pondělí obviněno z pokusu o sebevraždu poté, co odmítli jíst mezi 6. a 10. červnem během svého pobytu v záchranném centru, informovala místní média.

Ministr vnitra Kithure Kindiki minulý měsíc vyjádřil znepokojení nad tím, že někteří ze zachráněných Mackenzieho stoupenců odmítají jídlo. Jeden z nich podle něj zemřel. Mackenzie se v dubnu sám vydal policii a minulý měsíc mu bylo zamítnuto propuštění na kauci. Zatím nebyl vyzván, aby se k činu přiznal.

Na začátku tohoto roku byl zatčen pro podezření z vraždy dvou dětí vyhladověním a udušením, ale následně byl propuštěn na svobodu. Příbuzní jeho stoupenců tvrdí, že se poté vrátil do lesa a posunul své předpovězené datum konce světa ze srpna na 15. dubna.

Mackenzie by se měl tento týden znovu dostavit k soudu, policie mu poskytla více času na zadržení do doby, než bude zahájeno vyšetřování.

(jb)

Související články

Zanechte komentář

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisement -

Poslední zprávy