Home Zahraničí Počet Palestinců zraněných při izraelské operaci v Džanínu stoupl na 50

Počet Palestinců zraněných při izraelské operaci v Džanínu stoupl na 50

ILUSTRAČNÍ FOTO - pixabay

Počet Palestinců zraněných při operaci izraelských obranných sil v uprchlickém táboře ve městě Jenin na Západním břehu Jordánu vzrostl na 50, uvedlo palestinské ministerstvo zdravotnictví.

Podle ministerstva je nejméně deset zraněných v kritickém stavu. Mezitím bylo při ozbrojených střetech s izraelskými silami na Západním břehu Jordánu zabito nejméně devět Palestinců.

Již dříve během dne ministerstvo uvedlo, že při zásahu izraelských obranných sil v Džanínu bylo zabito nejméně sedm lidí a nejméně 27 osob utrpělo zranění.

Podle palestinské tiskové agentury WAFA provedlo izraelské letectvo v noci na pondělí raketové útoky na palestinský uprchlický tábor v Jeninu a blízké okolí. Krátce poté izraelské síly vstoupily do Jeninu, obklíčily tábor, přerušily dodávky elektřiny a zablokovaly silnice. Podle televizního kanálu Al Arabiya vjelo do města Jenin a uprchlického tábora přes 200 kusů obrněné techniky, včetně obrněných transportérů a tanků. Arabská média informovala, že izraelská armáda zadržela ve městě desítky Palestinců.

Izraelská armáda zase uvedla, že během operace zabavila improvizovaný raketomet. Izraelská rozhlasová stanice Kan uvedla, že cílem operace bylo »obnovit izraelské zadržování« radikálů působících na severním Západním břehu Jordánu.

(TASS)

PŘIDEJ KOMENTÁŘ

Please enter your comment!
Please enter your name here