Dne 12. října se v Pekingu konalo 11. Globální fórum audiovizuálních médií pořádané CMG. Fóra se zúčastnil a pronesl projev náměstek a vedoucí propagačního oddělení ÚV KS Číny a ředitel Čínské mediální skupiny China Media Group (CMG) pan Šen Chaj-siung, náměstek a vedoucí propagačního oddělení ÚV KS Číny a ředitel Informační kanceláře Státní rady pan Sun Je-li. Kromě toho přednesl hlavní projev i výkonný ředitel Africké vysílací unie Grégoire Ndjaka, generální tajemník Asijsko-pacifické vysílací unie Ahmed Nadeem, prezident Emirates News Agency Mohamed Jalal Alrayssi, prezident Tiskové aliance tichomořských ostrovů Kora Nou, generální ředitel European News Exchange Alliance Adrian Wells, výkonná redaktorka singapurského Lianhe Zaobao Han Yong May.

Šen Chaj-siung ve svém projevu řekl, že od čínské iniciativy až po globální konsenzus společná výstavba „Pásma a stezky“ úzce propojila svět. Od té doby už hory nejsou vysoké a cesta už není daleká. CMG je účastníkem, svědkem a vypravěčem iniciativy Pásmo a stezka. Čínský prezident Si Ťin-pching stanovil CMG za cíl vybudovat nová mainstreamová média světové třídy se silným vedením, komunikací a vlivem. Proto ideologií + uměním + technologií posilujeme postavení Pásma a stezky a podporujeme ji prostřednictvím mezinárodního zpravodajství a globální kooperativní komunikace. CMG je připravena spolupracovat s médii z různých zemí na sdílení mediální odpovědnosti, posílení přátelství podél Hedvábné stezky, aby přispěla k psaní nové kapitoly Pásma a stezky založené na rozsáhlých konzultacích, společné výstavbě a sdílených výhodách!

11. Globální fórum audiovizuálních médií s tématem Spolubudování nové vize pro Hedvábnou stezku si klade za cíl podporovat mezinárodní mediální kolegy, aby prohlubovali přátelství na Hedvábné stezce, budovali konsenzus o rozvoji a sdíleli odpovědnost za média, a aby vytvořili příznivou atmosféru pro nadcházející třetí fórum mezinárodní spolupráce Pásmo a stezka. Fóra a souvisejících aktivit kombinací online a offline se účastnilo více než 140 hostů, včetně vedoucích 108 mezinárodních mediálních organizací a mainstreamových mediálních organizací z 63 zemí a regionů.

(pr)

PŘIDEJ KOMENTÁŘ

Please enter your comment!
Please enter your name here