Home Zahraničí Střelba u Los Angeles si vyžádala deset mrtvých, po pachateli pátrá policie

Střelba u Los Angeles si vyžádala deset mrtvých, po pachateli pátrá policie

ILUSTRAČNÍ FOTO - ČTK/AP

AKTUALIZOVÁNO

Střelba v tanečním sále v kalifornském městě Monterey Park, které se nachází východně od Los Angeles a kde žije početná asijská komunita, si vyžádala životy deseti lidí a dalších deset jich bylo zraněno, píše agentura AP s odkazem na policii. Agentura Reuters s odvoláním na úřad losangeleského šerifa píše, že pachatel z místa činu uprchl a policie po něm pátrá. Jeho motiv není v tuto chvíli jasný. Střelba vypukla po oslavách čínského nového roku.

Bob Boese z kanceláře losangeleského šerifa uvedl, že střelba vypukla v podniku na Garvey Avenue a policie obdržela hlášení ve 22.22 místního času (07.22 SEČ). Policejní kapitán Andrew Meyer později řekl, že na místě zahynulo deset lidí a dalších deset zraněných bylo převezeno do nemocnice. Stav nejméně jednoho z nich je kritický. Policie na místo podle Meyera přijela ve 22.30 místního času, když z tanečního podniku prchali lidé. Policisté šli do budovy, zatímco záchranáři pomáhali zraněným.

Monterey Park se nachází zhruba 16 kilometrů od centra Los Angeles a má přibližně 60 000 obyvatel, včetně početné asijské komunity, píše AP. Zpravodajský web BBC napsal, že konec sobotních oslav tam byl plánován na 21.00 místního času.

Na místo bylo podle záběrů na sociálních sítích vysláno mnoho policistů, kteří místo činu uzavřeli žlutou páskou. Jedno z videí zachytilo, jak sanitky odvážejí zraněné do nemocnice. Řada z těchto lidí je patrně asijského původu. Další záběry zachycují lidi ležící na zemi.

Majitel protější rybí restaurace Seung Won Choi citovaný listem Los Angeles Times hovořil o muži s poloautomatickou zbraní. Uvedl, že k němu do restaurace přiběhli tři lidé a řekli mu, aby zamkl. Řekli, že v oblasti se pohybuje ozbrojený muž, který má větší množství munice a opakovaně si nabil zbraň.

Tento měsíc jde podle AP o pátou střelbu do lidí v USA a jedná se o největší počet obětí od střelby ve škole v texaském městě Uvalde, při které loni zahynulo 19 dětí a dva dospělí. Osmnáctiletého pachatele Salvadora Ramose zastřelila policie.

(čtk)

1 KOMENTÁŘ

Comments are closed.