Home Zahraničí Polovina Američanů si myslí, že se média příliš věnují kauze proti Trumpovi

Polovina Američanů si myslí, že se média příliš věnují kauze proti Trumpovi

FOTO - pixabay

Téměř polovina Američanů se domnívá, že média věnují příliš velkou pozornost obvinění bývalého amerického prezidenta Donalda Trumpa z podvodů s finančními dokumenty. Vyplývá to z výsledků průzkumu společnosti YouGov, které byly zveřejněny v pondělí.

Podle jeho údajů se 49 % respondentů domnívá, že americká média věnují příliš velkou pozornost »zatčení a obvinění proti Trumpovi«, zatímco 35 % respondentů se domnívá, že se příliš věnují i situaci kolem Ilona Muska a Twitteru. Zároveň polovina dotázaných uvedla, že média nevěnují dostatečnou pozornost tématům, jako je korupce a bytové podmínky Američanů.

Průzkum byl proveden 6.-9. dubna mezi více než tisícovkou Američanů. Chybovost činila 3 procentní body.

Velká porota v New Yorku 30. března odhlasovala obžalobu Trumpa v kauze falšování finančních dokumentů Trump Organization v souvislosti s platbami pornoherečce Stormy Daniels. Podle později zveřejněné obžaloby je Trump obviněn z 34 případů padělání obchodních dokumentů za účelem spáchání jiného trestného činu. Jak vysvětlují média, za každý bod obžaloby hrozí maximální trest až čtyři roky vězení.

(jb, TASS)