Home Zahraničí Polovina mladých Britů se obává, že nebudou mít dost peněz na založení...

Polovina mladých Britů se obává, že nebudou mít dost peněz na založení rodiny

ILUSTRAČNÍ FOTO - pixabay

Důvěra v budoucnost Britů ve věku 16 až 25 let je na historickém minimu a téměř polovina dotázaných v této věkové skupině se obává, že nikdy nevydělá dost peněz na založení rodiny. Vyplývá to z výzkumu, který v pondělí zveřejnila charitativní organizace Prince’s Trust.

Hlavním faktorem zvyšování cen ve Spojeném království jsou rostoucí tarify za energie, přičemž inflace v prosinci dosáhla 10,5 %, což je nejvíce za posledních téměř čtyřicet let. Centrum pro ekonomický a obchodní výzkum se sídlem v Londýně již dříve varovalo, že v důsledku krize na energetických trzích v Evropě hrozí království největší pokles životní úrovně od 50. let minulého století.

»Celková životní pohoda mladých lidí ve věku 16-25 let zůstává nejnižší ve čtrnáctileté historii, přičemž mladí lidé pociťují nejmenší spokojenost a důvěru v peněžní záležitosti a duševní zdraví,« uvedla nadace, která začala vést tyto statistiky v době globální finanční krize v roce 2008. Největšími důvody obav mladých lidí ve studii jsou rostoucí životní náklady (uvedlo 57 % respondentů) a hrozící recese v ekonomice (34 %).

Z průzkumu vyplynulo, že 45 % respondentů se obává, že výše jejich příjmu nikdy nebude stačit na obživu rodiny, v případě chudších vrstev obyvatelstva je to pak dokonce až 55 %.

(cik, TASS)

1 KOMENTÁŘ

Comments are closed.