Polsko vyslalo k běloruským hranicím další vojáky, Minsk plánuje cvičení s PMC Wagner

Polské ministerstvo obrany rozhodlo o přesunu jednotek ze západní části země k hranicím s Běloruskem na východě země v souvislosti se zprávami, že Minsk plánuje cvičení se soukromou vojenskou společností Wagner, uvedl v pátek pro polskou tiskovou agenturu Zbigniew Hoffmann, tajemník Výboru polského kabinetu pro otázky národní bezpečnosti a obrany.

»Výbor analyzoval potenciální hrozby, včetně nasazení jednotek skupiny Wagner. V této souvislosti šéf výboru, ministr obrany Mariusz Blaszczak, rozhodl o přesunu našich vojenských formací ze západu na východ Polska,« uvedl.

Hoffmann uvedl, že »posláním těchto jednotek je cvičení, stejně jako odstrašení potenciálního agresora«. Podle polského představitele jsou plánované společné manévry běloruské armády a PMC Wagner »jasnou provokací«.

Běloruské ministerstvo obrany již dříve oznámilo, že jeho síly pro speciální operace se spojí se stíhačkami Wagner, aby nacvičily některé bojové mise na cvičišti Brest u hranic s Polskem. Ministerstvo rovněž uvedlo, že Wagner pomáhají cvičit jednotky teritoriální obrany u města Osipoviči. Minsk neuvedl počet stíhaček Wagner, které jsou umístěny v Bělorusku.

Na začátku července Generální velitelství polských ozbrojených sil uvedlo, že rozhodlo o přesunu 1000 vojáků a téměř 200 jednotek techniky z 12. a 17. mechanizované brigády do východního Polska.

(TASS)

Související články

Zanechte komentář

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisement -

Poslední zprávy