Home Zahraničí Požárem poškozenou loď s vozidly začali zkoumat odborníci

Požárem poškozenou loď s vozidly začali zkoumat odborníci

FOTO - Twitter

Experti z různých zemí začali zkoumat loď Fremantle Highway, která byla minulý týden po silném požáru odtažena do nizozemského přístavu Emshaven. Informoval o tom televizní kanál NOS.

Fremantle Highway převážela z Německa do Egypta téměř 4000 automobilů, z toho 498 elektromobilů. Požár na lodi s 23 členy posádky vypukl v noci z 25. na 26. července. V době incidentu se nacházela 27 kilometrů severně od nizozemského pobřeží. Požár trval několik dní a způsobil vážné škody. Posádka se snažila požár uhasit vlastními silami, ale tyto pokusy byly neúspěšné. V důsledku incidentu jedna osoba zemřela, ostatní byly zraněny a evakuovány záchranáři do blízkých nemocnic. Všichni již byli propuštěni. Podle předběžných informací byl příčinou nehody požár nebo výbuch v jednom z elektrických vozů.

Richard Janssen, ředitel společnosti Smit Salvage, televizi řekl, že během víkendu byly na plavidle upraveny obytné prostory, samotné plavidlo bylo stabilizováno, bylo na něm instalováno osvětlení, v různých místnostech bylo provedeno měření hladiny plynu a odčerpána voda použitá k hašení požáru. Poznamenal, že všechny tyto práce musely být provedeny předtím, než různé společnosti mohly pokračovat v dalších kontrolách a pracích.

Specialista poznamenal, že vozidla na spodních palubách – od první po čtvrtou – nebyla zasažena. Pátá paluba byla prázdná, ale horních šest palub bylo vážně poškozeno. »Tam zuřil požár,« poznamenal Janssen. »S největší pravděpodobností tam zůstaly jen ohořelé karoserie.« Na lodi začne brzy pracovat několik společností, uvedl NOS. Například výrobci automobilů mají určit, které vozy mohou být z lodi odstraněny. Nizozemská bezpečnostní rada pomáhá úřadům v Panamě, pod jejíž vlajkou loď plula, při vyšetřování incidentu. Na vyšetřování se chce podílet také japonská společnost, která loď vlastní. Mezitím byla do Nizozemska vyslána nová posádka, která má udržovat životně důležité systémy lodi v chodu. Zatím není jasné, zda bude plavidlo opraveno, nebo sešrotováno.

(jb, TASS)

PŘIDEJ KOMENTÁŘ

Please enter your comment!
Please enter your name here