Home Zahraničí Prezident agentury Xinhua se setkal se svým protějškem z agentury AP

Prezident agentury Xinhua se setkal se svým protějškem z agentury AP

Prezident tiskové agentury Xinhua Fu Chua při setkání s Daisy Veerasinghamovou, prezidentkou a generální ředitelkou agentury Associated Press (AP), v Pekingu, hlavním městě Číny, 13. srpna 2023. FOTO - Xinhua/Ju Peng

Prezident tiskové agentury Xinhua Fu Chua se zde v neděli setkal s Daisy Veerasinghamovou, prezidentkou a generální ředitelkou agentury Associated Press (AP).

Fu si připomněl dlouhodobé přátelské a kooperativní vztahy mezi agenturou Xinhua a agenturou AP a vyjádřil naději, že obě strany budou dále rozvíjet komunikaci a kontakty a že budou i nadále informovat o čínsko-amerických vztazích komplexně, objektivně a přesně.

Fu vyzval obě strany, aby dále upevňovaly a posilovaly spolupráci v oblasti textového zpravodajství a distribuce fotografií a pokračovaly v prohlubování spolupráce v oblasti obchodní propagace.

Během setkání Fu hovořil o přípravě pátého světového mediálního summitu, který se bude konat koncem tohoto roku. Uvedl, že Xinhua je připravena spolupracovat s agenturou AP na podpoře tohoto setkání a na tom, aby se stalo účinnou platformou pro celosvětovou mediální spolupráci a vzájemné učení.

Veerasinghamová zase ocenila více než padesátiletou historii spolupráce mezi AP a Xinhua. Uvedla, že AP je otevřena diskusím s agenturou Xinhua v oblastech zahrnujících zpravodajské výměny a obchodní propagaci.

(Xinhua)

PŘIDEJ KOMENTÁŘ

Please enter your comment!
Please enter your name here