Home Zahraničí Prezident Si Ťin-pching nezklamal svou maminku

Prezident Si Ťin-pching nezklamal svou maminku

FOTO - CRI

»Maminka šije oblečení pro svého syna a trápí se, že se syn vrátí domů pozdě z cesty. Jak se syn mamince odmění za její pečlivou péči?« V lednu 1969 si Si Ťin-pching, kterému bylo v té době méně než 16 let, pracoval na severu provincie Šen-si. Syn cestoval tisíce mil a jeho matka měla obavy. Jeho matka, paní Čchi Sin, vyrobila pro svého syna šicí sadu s červenou výšivkou se slovy »srdce matky«.

»Rodiče jsou prvním učitelem dítěte«

»Dobře pracovat, dobře se učit a dělat vše dobře,« takové požadavky vůči sobě Čchi Sin má a k tomu také povzbuzuje Si Ťin-pchinga.

Paní Čchi Sin si stále udržuje prosté životní zvyky a nepodpořila zvláštní výhody, i když byla manželkou pana Si Čung-sün. Děti studovaly a bydlely ve škole a nedomluvila pro ně pečovatelku. Paní Čchi Sin podporovala přísné domácí vzdělávání a prosté životní zvyky, které se od ní Si Ťin-pching naučil.

Když byl prezident Si Ťin-pching ve věku pěti nebo šesti let, koupila mu jeho maminka knížku historických příběhů Jue Fej. Jue Fej byl národní hrdina a vlastenecký velitel v dynastii Jižní Sung. Maminka Jue Fej mu vytetovala na záda slova »Pro zájmy státu«. Si Ťin-pching si od dětství v srdci pamatuje heslo »Pro zájmy státu«, které se stalo jeho celoživotním cílem.

Na Svátky jara roku 2001 se Si Ťin-pching kvůli práci nemohl vrátit domů ke svým rodičům. Televizní stanice Čchung-čching zaznamenala ve filmu s názvem »Loajalita – manželka pana Si Čung-süna« moment, kdy Čchi Sin telefonovala během Jarních svátků v roce 2001 s Si Ťin-pchingem, který byl v té době guvernérem provincie Fu-ťien. Čchi Sin v telefonickém rozhovoru řekla, že dobře odvedená práce je vyjádřením nejvyšší úcty k rodičům. Čchi Sin vždy podporovala práci Si Ťin-pchinga.

Si Ťin-pching si vždy velmi dobře pamatuje slova své matky, pilně pracuje a skutečně plní slib »Odevzdávat sám sebe a brát na svá bedra odpovědnost za lid«.

Rodina je nejmenší formou země a v jedné zemi bydlí desítky tisíc rodin. Si Ťin-pching, který vyrůstal v dobré rodině a pochází z prostředí běžných lidí, vždy klade lid na první místo ve svém srdci, nezištně pracuje pro štěstí tisíců rodin a neustálé zlepšování životů stovek milionů lidí, a skutečně žije podle lidí, žije podle »srdce matky«.

(pr)

FOTO – CRI

PŘIDEJ KOMENTÁŘ

Please enter your comment!
Please enter your name here