Home Zahraničí Prezident Si: Čína poskytne nové příležitosti pro globální rozvoj

Prezident Si: Čína poskytne nové příležitosti pro globální rozvoj

Si Ťin-pching, generální tajemník Ústředního výboru KS Číny, pronáší důležitý projev na druhém plenárním zasedání 20. ústředního výboru KS Číny v Pekingu, hlavním městě Číny. FOTO - Xinhua

Čína poskytne nové příležitosti pro globální rozvoj díky novým úspěchům v čínské modernizaci, uvedl prezident Si Ťin-pching v blahopřejném poselství Lantingovu fóru o čínské modernizaci a světě, které se konalo v Šanghaji.

»Země dodá lidstvu nový impuls při hledání cest k modernizaci a lepším sociálním systémům a bude spolupracovat se všemi zeměmi na pokroku při budování společenství se společnou budoucností lidstva, uvedl v poselství. Uskutečnění modernizace je neúnavnou snahou čínského lidu od počátku moderní doby. Je také společnou snahou obyvatel všech zemí. Při usilování o modernizaci se země musí řídit určitými obecnými zákonitostmi. Ještě důležitější je, aby vycházela ze svých vlastních reálií a rozvíjela své vlastní rysy,« uvedl Si.

Komunistická strana Číny podle prezidenta po dlouhém a náročném hledání vedla celý čínský národ k nalezení cesty rozvoje, která odpovídá čínským podmínkám. »Nyní budujeme silnou zemi a postupujeme v národním omlazování na všech frontách prostřednictvím čínské cesty modernizace,« řekl Si.

Lantingovo fórum o čínské modernizaci a světě uspořádala Čínská asociace veřejné diplomacie a Čínský lidový institut zahraničních věcí a podpořila ho šanghajská městská lidová vláda. Fóra se zúčastnili zástupci vlád, think-tanků a médií z téměř 80 zemí.

(pr)