Home Zahraničí Při bombovém útoku v Petrohradu bylo zraněno 32 lidí, podezřelá zadržena

Při bombovém útoku v Petrohradu bylo zraněno 32 lidí, podezřelá zadržena

FOTO - Twitter

AKTUALIZOVÁNO:

V neděli večer došlo k výbuchu v kavárně na Univerzitním nábřeží v centru Petrohradu, kde pořádal tvůrčí večer válečný zpravodaj Vladlen Tatarskij. Na místě byl zabit. Počet zraněných dosáhl 32. Dnes vyšetřovací výbor zadržel Darju Trepovou, podezřelou z podílu na výbuchu. Novináře o tom informovala tisková služba agentury.

»Darja Trepová byla zadržena pro podezření z podílu na výbuchu v petrohradské kavárně příslušníky Vyšetřovacího výboru Ruska společně s operativními službami,« uvedla agentura.

K výbuchu v kavárně došlo včera během tvůrčího večera válečného zpravodaje Maxima Fomina, známého pod pseudonymem Vladlen Tatarskij, který na místě zemřel, 32 lidí bylo zraněno. Podle petrohradského zdravotního výboru je stav osmi zraněných hodnocen jako vážný, devět bylo propuštěno do ambulantního ošetření. Ostatní jsou ve středně těžkém a uspokojivém stavu. Podle předběžných údajů byla kapacita výbušného zařízení 200 gramů ekvivalentu TNT. Na místě stále pracují vyšetřovatelé a kriminalisté Vyšetřovacího výboru. Trestní případ byl předán centrálnímu úřadu Vyšetřovacího výboru.

Včera provedli strážci zákona prohlídky v bydlišti Trepovové v Petrohradě a vyslechli její matku a sestru.

Podezřelá se přiznala

Darja Trepová, zadržená pro podezření z podílu na vraždě Vladlena Tatarského, se podle videa, které v pondělí zveřejnilo tiskové středisko ruského ministerstva vnitra, přiznala, že to byla ona, kdo přinesl bombu se soškou, která vybuchla v kavárně.

»Byla jsem to já, kdo propašoval sošku, která vybuchla,« řekla. Na otázku, za co byla zadržena, Trepova odpověděla: »Byla jsem zadržena, řekla bych, za to, že jsem byla na místě vraždy Vladlena Tatarského.«

Odmítla říci, kdo jí sošku dal. »O tom budu mluvit později, jestli vám to nevadí,« řekla Trepová.

Národní protiteroristický výbor uvedl, že teroristický čin proti Tatarskému zosnovaly ukrajinské zvláštní služby a agenti spolupracující s protikorupčním fondem Alexeje Navalného. Trepova je příznivcem této nadace.

(jb, TASS)

1 KOMENTÁŘ

Comments are closed.