Při střelbě v Londýně utrpěli zranění čtyři lidé, sedmiletá dívka je ve vážném stavu

Při střelbě nejspíš z automobilu utrpěli v Londýně zranění čtyři lidé, tři ženy a sedmiletá dívka. Její zranění jsou život ohrožující, uvedla agentura Reuters. Incident se odehrál poblíž kostela, kde se zrovna konal pohřeb, informovala britská policie. Zatím nebyl nikdo zadržen.

Neznámí pachatel či pachatelé stříleli nedaleko vlakového nádraží Euston. Dívka byla převezena do nemocnice a její stav zůstává kritický. Stejně tak byly hospitalizovány i tři ženy ve věku 41, 48 a 54 let.

»Probíhá vyšetřování a na povrch vyplývají stále nové detaily incidentu. Zatím nebyl nikdo zadržen,« uvedla londýnská policie. »Incident se odehrál v blízkosti kostela, kde se konal pohřeb. Podle prvotního šetření byly výstřely vypáleny z jedoucího vozidla, které bylo poté z místa činu odvezeno,« dodala policie. Vyzvala všechny, kteří by z místa činu měly jakékoli videozáběry, aby se obrátili na policii.

Podle britského bulvárního list Daily Mail byly oběti střelby účastnicemi pohřbu matky s dcerou, který se odehrával v nedalekém kostele.

Londýnský starosta Sadiq Khan označil střelbu za »velice znepokojivou«. Jak dodal, je v úzkém kontaktu s metropolitní policií, aby se dozvěděl, co se stalo.

(jb, čtk)

Související články

Zanechte komentář

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisement -

Poslední zprávy