Home Zahraničí Při útoku na věznici v mexickém Ciudad Juárez zemřelo 14 lidí, včetně...

Při útoku na věznici v mexickém Ciudad Juárez zemřelo 14 lidí, včetně 10 dozorců

ILUSTRAČNÍ FOTO - pixabay

Při nedělním útoku na věznici v mexickém městě Ciudad Juárez, které leží na hranici se Spojenými státy, zemřelo 14 lidí, z toho 10 dozorců, informovala o tom agentura AP s odvoláním na místní úřady. Dvě desítky vězňů uprchly.

Útok se odehrál v neděli ráno místního času (odpoledne SEČ), kdy několik aut, včetně obrněných vozidel, přijelo ke vchodu věznice a ozbrojenci z nich začali pálit na strážné. Záhy vznikl chaos uvnitř věznice, který využilo 24 vězňů k útěku.

Místní úřady v neděli odpoledne informovaly, že situaci ve věznici už má policie a armáda pod kontrolou a že útok si vyžádal 14 obětí. Kromě deseti dozorců zemřeli čtyři vězni. Další 13 osob utrpělo zranění.

Násilí v mexických věznicích je časté, uvedla AP. Obvykle jde o střety členů různých drogových gangů.

Mexiko se potýká dlouhá léta s vysokou kriminalitou, způsobenou zejména bojem zločineckých gangů o moc. Agentura EFE dnes uvedla, že v roce 2022 v zemi evidovali téměř 31 130 vražd, zatímco o rok dříve to bylo 33 300 vražd. Nejtragičtější byl rok 2019, kdy v této zemi se 129 miliony obyvatel zaznamenali na 34 690 vražd, což bylo nejvíce od roku 1997, kdy se tam začala tato statistika vést.

(čtk)