Home Zahraničí Při zemětřesení v Íránu zemřeli nejméně tři lidé, zraněných je přes...

Při zemětřesení v Íránu zemřeli nejméně tři lidé, zraněných je přes 800

ILUSTRAČNÍ FOTO - Wikimedia Commons

Zemětřesení o síle až 5,9 stupně zasáhlo íránskou provincii Západní Ázerbájdžán, ležící u hranic s Tureckem. Zemětřesení zničilo domy v hlavním městě provincie, pod troskami zemřeli nejméně tři lidé a zraněných je přes 800. Aktualizovanou bilanci zveřejnily dnes místní úřady, píše agentura AFP. Do oblasti odcestoval íránský ministr vnitra Ahmad Vahídí.

Otřesy velmi postihly město Choj. »Zemětřesení má dosud za následek tři mrtvé a 816 zraněných,« cituje tisková agentura IRNA šéfa provincie Mohammada Sádegha Motamedíana.

Zemětřesení jsou v Íránu poměrně častá. U města Choj udeřilo mimo jiné v polovině ledna, kdy utrpěly zranění desítky lidí. Nejsmrtelnější íránské zemětřesení se odehrálo v roce 1990, kdy zemřelo na 40.000 osob.

»Podle předběžných pozorování reportéra agentury Fars je množství zničených domů a budov ve městě Choj poměrně vysoké,« uvedla polooficiální tisková agentura Fars. Jeden z představitelů záchranných složek ve státní televizi řekl, že v některých oblastech postižených zemětřesením sněží, teploty jsou pod bodem mrazu a na některých místech byly přerušeny dodávky elektřiny

Ohnisko bylo v hloubce deset kilometrů, uvedla EMSC.

(jb, čtk)