Příznivé podnikatelské prostředí vydláždilo cestu k úspěchu italského manažera v Číně

Nedávné zahájení produkce v nově dokončené dílně na výrobu suchých kompozitních fólií v severočínském městě Tchien-ťin naplnilo Mirko Turrinu nadšením.

Dílna je III. fází projektu rozšíření s celkovou investicí 15 milionů eur (asi 16 milionů amerických dolarů) italské společnosti Goglio (Tianjin) Packaging Co, Ltd., která se zabývá výrobou aseptických obalů na rajčatové pasty, džusy a kávu, jakož i plnicích zařízení a služeb.

Sedmačtyřicetiletý Turrina, který pochází z Itálie, je generálním ředitelem společnosti.
Od chvíle, co se v roce 2004 přestěhoval do Číny, nazývá Turrina již 14 let jižní město Kanton svým domovem. Během této doby úspěšně vedl společný podnik se zahraniční účastí k plné lokalizaci v oblasti inženýrství, výzkumu a vývoje a zasloužil se o uvedení společnosti na čínskou Národní burzu cenných papírů a kotací (NEEQ), známou také jako »třetí nová burza«.

S bohatými zkušenostmi se v roce 2018 přestěhoval do Tchien-ťinu s touhou přijmout nové výzvy a pokračovat v budování své značky.

S ohledem na obrovské příležitosti a geografické přednosti Tchien-ťinu a koordinovaný rozvoj regionu Peking-Tchien-ťin-Hebei se ujal závodu společnosti Goglio v Tchien-ťinu.

Turrina je přesvědčen, že důsledně optimalizovaný obchodní ekosystém a příznivé politické prostředí v Číně byly hlavními katalyzátory růstu a úspěchu společnosti.

Společnost se například zabývá offshore obchodem, což znamená, že místem původu i prodeje obchodovaného zboží jsou zámořské destinace, vysvětlil.

»Některé další zboží jsme museli nakupovat od naší mateřské společnosti nebo sesterských společností v USA a Evropě, protože některé výrobky jsme v Tchien-ťinu ještě nelokalizovali. To v minulosti způsobovalo určité problémy,« řekl Turrina.
Pokud jde o offshore obchodování, čínské banky nemohly ověřit, zda jsou obchody skutečné, nebo ne, protože do země nevstoupilo žádné zboží a neexistovala žádná celní deklarace.

Ústředí společnosti Goglio nebo jiné pobočky nejprve odesílaly zboží mimo Čínu do cílových zemí po moři a poté posílaly originály nákladních listů zpět do Tchien-ťinu.

Jakmile byly nákladní listy předloženy čínským bankám k ověření, byly předány zahraničním zákazníkům, což umožnilo přijetí zboží a závodu společnosti Goglio v Tchien-ťinu vyúčtování.

»V tomto případě tok účtů trval nejméně jeden měsíc. Některé z nich mohly trvat i déle,« uvedl Turrina.

Situace se začala měnit na konci roku 2021, kdy čínské úřady vydaly oznámení na podporu rozvoje nového offshore mezinárodního obchodu s cílem podpořit inovace.

Brzy následovala letištní oblast čínské pilotní zóny volného obchodu (Tchien-ťin), kde společnost sídlí, s novým režimem offshore obchodu, který má tuto službu usnadnit.

Tato politika poskytla společnosti úvěrovou podporu pro offshore obchod, čímž se zkrátila doba dodání nákladního listu. »Nová politika nám pomohla zlepšit spokojenost našich zákazníků a obchodování v zámoří,« řekl Turrina.

»Ve srovnání s minulostí se nám vloni vedlo poměrně dobře,« dodal s tím, že v roce 2022 zaznamenal závod v Tchien-ťinu 30procentní nárůst zakázek z Asie.

Do budoucna Turrina doufá, že se závod v Tchien-ťinu stane výrobním centrem společnosti Goglio v asijsko-pacifickém regionu a bude poskytovat více produktů a servisních řešení pro zákazníky v Číně i v dalších částech Asie.

Díky téměř dvacetiletému pobytu v Číně získala společnost Turrina povolení k trvalému pobytu v Číně.

»Plně jsem se integroval do života v Číně. Cítím se šťastný a chci zůstat déle,« řekl Turrina.

(Xinhua)

Související články

Zanechte komentář

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisement -

Poslední zprávy