Home Zahraničí Protivládního pochodu ve Varšavě se účastní asi půl milionu lidí

Protivládního pochodu ve Varšavě se účastní asi půl milionu lidí

FOTO - Twitter

Masové demonstrace, kterou ve Varšavě uspořádala polská opozice, se zúčastnilo asi 500 000 lidí. Informovali o tom v neděli organizátoři pochodu.

»Pochodu se účastní asi půl milionu lidí. Je nás půl milionu,« uvedli organizátoři.

Demonstranti s protivládními hesly se na Zámecké náměstí v historické části polské metropole sjeli ze všech částí města, ačkoli náměstí je již zcela zaplněné. Hlavní kolona pochoduje městem už více než dvě hodiny, přičemž mnozí se ještě nehnuli z místa, kde akce začala. Městské metro bylo tak přeplněné, že mnozí lidé ani nestihli sejít do podzemí a museli do centra dojít pěšky.

Akci pořádá největší polská opoziční strana Občanská platforma bývalého polského premiéra (2007-2014) a bývalého šéfa Evropské rady (2014-2019) Donalda Tuska.

Demonstrace připomíná výročí prvních částečně svobodných parlamentních voleb v zemi ze 4. června 1989. Účastníci se staví proti politice vládnoucí strany Právo a spravedlnost Jaroslawa Kaczyńského. Podle jejich názoru vládnoucí strana zasahuje do svobody a demokracie, provádí protievropskou politiku a přijímá neuvážená rozhodnutí.

(jb, TASS)

1 KOMENTÁŘ

PŘIDEJ KOMENTÁŘ

Please enter your comment!
Please enter your name here