Home Zahraničí První lehká železniční trať v Tel Avivu s čínskou podporou bude otevřena...

První lehká železniční trať v Tel Avivu s čínskou podporou bude otevřena 18. srpna

Vlak je vidět během oficiálního testu projektu lehké železnice Red Line v Tel Avivu, Izrael, 20. října 2021. FOTO - Xinhua

První lehká železniční linka izraelského pobřežního města Tel Aviv, vybudovaná ve spolupráci s čínskými společnostmi, bude otevřena pro veřejnost 18. srpna, oznámilo v pátek izraelské ministerstvo dopravy a bezpečnosti silničního provozu.

Oznámení přišlo poté, co byla získána konečná schválení týkající se bezpečnosti a provozu vlaků od dvou německých zkušebních společností, uvádí se v prohlášení ministerstva.

Nová telavivská rychlodráha, pojmenovaná Red Line, bude využívat elektrické vlaky vyvinuté a vyrobené čínskou společností CRRC Changchun Railway Vehicles Co., Ltd., která vyhrála izraelský vládní tendr na dodávku vozů. Předpokládá se, že každý z vlaků přepraví maximálně 500 cestujících.

The interior of a train during an official test of Tel Aviv light rail Red Line project in Tel Aviv, Israel, October 20, 2021. /Xinhua
Interiér vlaku během oficiálního testu projektu lehké železnice Red Line v izraelském Tel Avivu, 20. října 2021. FOTO – Xinhua

Železniční trať o délce 24 km, z nichž 11 km povede tunely, bude procházet pěti městy v hustě obydlené metropolitní oblasti Tel Avivu.

Na trase se nachází 34 stanic, z nichž 24 je nadzemních. Podle státní společnosti Metropolitan Mass Transit System má trať denně obsloužit přibližně 234 000 cestujících s frekvencí šest minut.

Výstavbu stanic, tunelů a kolejí na červené lince, stejně jako elektrických a komunikačních systémů, prováděla společnost China Civil Engineering Construction Corporation a její čínská partnerská společnost CRTG-EEB spolu s izraelskými společnostmi Solel Boneh a Danya Cebus.

V rámci projektu rychlodráhy v Tel Avivu, který nakonec pokryje 14 měst a bude mít 139 stanic o celkové délce 90 km, se očekává otevření dalších dvou linek.

(pr)

PŘIDEJ KOMENTÁŘ

Please enter your comment!
Please enter your name here