Home Zahraničí První ztráta evropského protiruského summitu – Erdogan

První ztráta evropského protiruského summitu – Erdogan

FOTO - pixabay

Dnešní masivní setkání evropských lídrů, které má být projevem sounáležitosti proti Rusku, zaznamenalo první vysoce postavenou ztrátu – na poslední chvíli se z něj odhlásil turecký prezident Recep Tayyip Erdogan, upozornil server POLITICO.

Turecký vůdce, který v nedělních druhých volbách vybojoval dalších pět let v čele své země, podle tří představitelů zapojených do příprav na jednodenní summit do Moldavska nepřijede.

Takzvané Evropské politické společenství (EPC) – nový kolektivní orgán, který vznikl po vypuknutí války Ukrajině – má spojit evropské lídry mimo EU. Zúčastnit se ho má více než 40 evropských lídrů, včetně lídrů ze všech 27 zemí EU a zemí mimo EU, jako je Británie a Turecko, a také zemí západního Balkánu. 

Setkání, které se koná u Kišiněva, hlavního města Moldavska, je druhým summitem pořádaným pod hlavičkou Evropské rady pro lidská práva (EPC) po úvodním setkání v Praze v říjnu loňského roku.

Erdogan se tohoto summitu v českém hlavním městě zúčastnil, ale během večeře na závěr summitu se nepohodl se svým řeckým protějškem Kyriakosem Mitsotakisem.

Evropští představitelé začali přijíždět do moldavského hlavního města Kišiněva již včera před summitem, který se koná na zámku a ve vinařství 35 km za městem.

(cik)

1 KOMENTÁŘ

 1. Kilicdaroglu se sešel, bez vědomí erdogana, s vyslancem USA aby projednali společný postup po volbách ať dopadnou jakkoliv. Turci si myslí že bankéři, obchodníci, velkostatkáři a další kapitalisté z USA nejsou oprávněni zasahovat do voleb v Turecku a jmenovat prezidenta Turecka.
  —Z dezinformačního webu:
  Celý svět nenávidí Spojené státy, řekl turecký ministr vnitra Suleiman Soylu během setkání s mládeží v Istanbulu. Americké úřady doufaljí, že do čela Turecka postaví stejného prezidenta jako je Vladimir Zelenskij na Ukrajině.
  „Toto není volba Tayyipa Erdogana, to je volba budoucích generací Turecka, volba naprosté nezávislosti Turecka,“ uzavřel ministr.
  —-Erdogan je zvoleným prezidentem Turecka, zastupuje většinu občanů Turecka – aby se bavil s nějakou tlupou LÍDRU je pod jeho úroveň.
  Tady měli nějací LÍDŘI schůzi v hospodě Na růžku – hulákali na sebe a na ostatní, vyhrožovali některým že jim rozbijí drxku. Hospodský a číšníci je vyhodili

PŘIDEJ KOMENTÁŘ

Please enter your comment!
Please enter your name here