Home Zahraničí Ekologičtí aktivisté v Německu půjdou za blokování ulice na několik měsíců do...

Ekologičtí aktivisté v Německu půjdou za blokování ulice na několik měsíců do vězení

FOTO - Twitter

Soud v německém městě Heilbronn poprvé odsoudil dva aktivisty radikálního ekologického hnutí Letzte Generation k trestům odnětí svobody. Informovala o tom v úterý tisková agentura DPA s odvoláním na mluvčího soudu.

Pachatelé byli zadrženi 6. února v Heilbronnu, kde se pět lidí na nějakou dobu přilepilo na vozovku a ochromilo silniční provoz. Jeden aktivista byl odsouzen ke třem měsícům vězení, druhý ke dvěma měsícům a ostatní zaplatí peněžitou pokutu.

Akce členů Letzte Generation jsou v posledních měsících stále radikálnější. Dne 31. října 2022 dva ekologičtí aktivisté vylezli na značky nad rušnou dálnicí A100 v Berlíně a donutili policii zablokovat dopravu. Ve vzniklé dopravní zácpě uvízlo záchranné vozidlo spěchající na místo nehody – zraněný cyklista později v nemocnici zemřel. Radikálové také zablokovali berlínské a mnichovské letiště a zaútočili na umělecká díla v muzeích.

V prosinci uřezali vrcholky vánočních stromů před berlínskou Braniborskou bránou a v únoru pokáceli strom před kancléřstvím. Minulý víkend postříkali černou barvou skleněnou instalaci s vyrytými články německé ústavy před Spolkovým sněmem v Berlíně.

(jb, TASS)

1 KOMENTÁŘ

Comments are closed.