Home Zahraničí Rarita! Francouzi mají podezřelého z vraždy, ale chybí tělo a nikdo se nepohřešuje

Rarita! Francouzi mají podezřelého z vraždy, ale chybí tělo a nikdo se nepohřešuje

Ilustrační FOTO - pixabay

Francouzské úřady řeší neobvyklý případ údajné vraždy. V policejní cele sedí muž, který svým známým řekl, že srazil cyklistku a její tělo zahrabal. Tělo se ale nenašlo a nikdo se nepohřešuje, píší francouzská média.

V polovině května přišla na služebnu v Dieppe žena, aby ohlásila vraždu, ke které se jí podle jejích slov přiznal její partner. Šestačtyřicetiletý polský tesař, který žil dlouhodobě ve Francii, se partnerce údajně svěřil, že v březnu srazil autem cyklistku. Muž řídil opilý, sraženou ženu i s kolem naložil do svého Audi A4 a později ženu utloukl lopatkou a zahrabal, popisuje výpověď stanice BFM TV.

Policie si řidiče předvolala k vysvětlení a ten nejprve uvedl, že to byl jen žert, kterým chtěl bývalou partnerku přesvědčit, aby se k němu vrátila. Později ale uvedl, že opravdu někoho 9. března 2022 severně od Évreux v Normandii autem srazil. O tom svědčí i výpovědi dalších svědků o jeho poškozeném autě Audi model A4 černé barvy s polskou značkou.

Francouzské četnictvo po cyklistce tento týden vyhlásilo oficiální pátrání. Hledá ženu mezi 40 a 60 lety, která jela na kole, nejspíš s brašnami.

»Případ cyklistky je poměrně netypický, protože nutí vyšetřovatele přemýšlet obráceně. Předpokládá se, že došlo k vraždě, ale není hlášena žádná oběť a žádné zmizení. V tomto smyslu je vyšetřování mnohem obtížnější, protože nemáme žádný výchozí bod,« uvedl prokurátor z Rouenu Yann Bastière.

(mac, čtk)

PŘIDEJ KOMENTÁŘ

Please enter your comment!
Please enter your name here