Home Zahraničí Řečtí železničáři pokračují ve stávce kvůli vlakovému neštěstí

Řečtí železničáři pokračují ve stávce kvůli vlakovému neštěstí

FOTO - Twitter

Řecké odbory železničářů v pondělí vyhlásily na 7. a 8. března novou 24hodinovou stávku v důsledku nehody osobního vlaku u Larissy, při níž zahynulo nejméně 57 lidí a desítky dalších byly zraněny.

Řecká federace železnic a železniční dopravy poděkovala železničářům a občanům, kteří v neděli přišli na masové shromáždění v centru Atén a podpořili odbory v boji za bezpečnost vlaků a za to, aby byla zjištěna pravda o neštěstí a jeho viníci, informoval televizní kanál ERT-1. Valná hromada členů federace rozhodla o pokračování stávky do 8. března včetně, uvedla.

Po vlakovém neštěstí u Larissy je od 1. března přerušena veškerá železniční doprava v zemi. Od čtvrtka probíhají každodenní stávky železničního personálu. Kvůli stávce byly zrušeny spoje společnosti Hellenic Train na všech trasách.

Po nehodě zástupci železničních odborů uvedli, že na železnici Atény-Saloniky jsou problémy s bezpečností provozu. Podle nich na řadě úseků trasy, kde vlaky jezdí rychlostí až 160 km/hod, nefunguje světelná signalizace a automatické systémy řízení provozu. Strojvedoucí ve skutečnosti řídí vlaky v ručním režimu a pohyb vlaků se na monitorech neprojevuje.

Dopravní podnik uvedl, že v osobním vlaku, který se v noci na 1. března nedaleko Larissy srazil s nákladním vlakem, cestovalo asi 350 lidí. Podle posledních údajů řeckých hasičů si neštěstí vyžádalo 57 obětí. V nemocnicích je v současné době 22 lidí, z toho sedm na jednotkách intenzivní péče.

(jb, TASS)