Scholzův postoj k tankům pro Kyjev závisí na Bidenovi

Německý kancléř Olaf Scholz pravděpodobně nepřekoná svou nechuť k předání bojových tanků Ukrajině, pokud ho k tomu nedovede americký prezident, uvedl server Politico s odvoláním na dva německé představitele.

»Scholzův postoj do značné míry závisí na americkém prezidentovi Joe Bidenovi, s nímž kancléř již úzce koordinoval své kroky,« uvedl list. Podle něj oba lídři minulý týden vydali společné prohlášení, v němž oznámili dodávku bojových vozidel pěchoty a systémů Patriot Kyjevu. Již dříve Scholz opakovaně uvedl, že bude tuto záležitost úzce koordinovat se svými západními spojenci.

Ve středu polský prezident Andrzej Duda uvedl, že Varšava přijala rozhodnutí o předání roty tanků Ukrajině. Mluvčí německé vlády Steffen Hebestreit na tiskové konferenci uvedl, že Berlín neví o žádné oficiální žádosti o společné dodávky tanků.

Německá vláda mezitím dosud odmítala výzvy, aby Berlín poslal Kyjevu tanky Leopard 2. Místní pozorovatelé se domnívají, že polské rozhodnutí pravděpodobně zvýší tlak na Scholze.

(cik)

Související články

1 KOMENTÁŘ

Zanechte komentář

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisement -

Poslední zprávy