FOTO - parlament.kz

Předseda Senátu Parlamentu Kazachstánu Maulen Ašimbajev se setkal se zástupci pozorovatelské mise (IPA) Meziparlamentního shromáždění členských států SNS (Společenství nezávislých států), informuje Kazinform s odkazem na tiskovou službu Senátu Parlamentu Kazachstánu.

»Naše země přikládá velký význam účasti mezinárodních pozorovatelů na volbách,« uvedl Maulen Ašimbajev s tím, že byly vytvořeny všechny nezbytné podmínky pro objektivní pozorování mimořádných prezidentských voleb. Země podle něj přijala všechna nezbytná opatření pro volby v plném souladu se zákony Kazachstánu a mezinárodními normami pro organizaci a průběh voleb a všem kandidátům byly vytvořeny rovné podmínky pro vedení kampaně.

Předseda Senátu rovněž informoval účastníky setkání o probíhající práci parlamentu na legislativních reformách. Účastníci setkání podrobně probírali nedávno schválené ústavními zákony, jejichž cílem je posílit systém ochrany lidských práv a zajistit rovnováhu moci a odpovědnosti mezi jednotlivými složkami státní moci i mezi centrem a regiony. »Věříme, že přijaté ústavní zákony přispějí k vytvoření nového politického modelu, který bude odpovídat požadavkům a zájmům našich občanů. Nové normy také pomohou posílit důvěru občanů ve státní a politické instituce. Doufáme, že nadcházející prezidentské volby sjednotí obyvatele Kazachstánu kolem myšlenek demokratické transformace a reforem,« uvedl Maulen Ašimbajev.

Koordinátorka pozorovatelské mise IPA SNS Dilrabo Mansouriová zase poukázala na vysokou úroveň volebního procesu v souladu s obecně uznávanými demokratickými standardy.

(kz)

PŘIDEJ KOMENTÁŘ

Please enter your comment!
Please enter your name here