FOTO - CRI

Čínský prezident Si Ťin-pching dne 10. listopadu navštívil oblasti zasažené povodněmi letos v létě v Pekingu a provincii Hebei, kde si prohlédl popovodňovou rekonstrukci. Vzhledem k tomu, že se v severní Číně blíží zima, Si Ťin-pching vyzval ke zdvojnásobení úsilí o řešení bezpečnostních mezer a posílení slabých spojů a zároveň urychlení pokroku ve zlepšování systémů projektů prevence povodní a řízení mimořádných událostí.

Dne 10. listopadu 2023 navštívil čínský prezident Si Ťin-pching vodní hub San-ťja-tian na řece Jung-ting. Vodní hub San-ťja-tian je jediný kontrolní projekt na úseku Kuan-ting řeky Jung-ting, Funguje jako regionální ochrana před povodněmi a zásobování měst vodou.

Během zvláštní povodně 23. července povodí řeky Chaj-che dosáhl povodňový průtok přehrady San-ťja-tian 3500 kubických metrů za sekundu, což byl největší povodňový průtok od doby, kdy byla přehrada postavena, což účinně snížilo protipovodňový tlak na řeku.

10. listopadu 2023 také čínský prezident navštívil Školu Miao-feng-šan. Škola Miao-feng-šan se nachází v obvodu Men-tou-kou v Pekingu, sousedí s řekou Jung-ting. Během zvláštní povodně 23. července povodí řeky Chaj-che byl obvod Men-tou-kou vážně poškozen povodní, tato škola byla využívána jako dočasné útočiště, kde bylo ubytováno celkem 1 112 postižených vesničanů. Po katastrofě škola okamžitě provedla generální opravu ubytování, hřiště a dalších vybavení a použila příběhu o prevenci povodní a záchráně při katastrofách jako živý vzdělávací zdroj pro první výuku nového semestru.

Prezident navštívil i vesnici Šuj-jü-zuj, aby se dozvěděl o situaci obnovy a rekonstrukce po katastrofy. Vesnice Šuj-jü-zuj se nachází v okresu Miao-feng, obvodu Men-tou-kou v Pekingu, sousedí s řekou Jung-ting. Rozloha vesnice činí 2,13 metrů čtverečných a ve vesnici trvale žije 410 rodin s 860 lidmi. Během zvláštní povodně 23. července povodí řeky Chaj-che byly veškerá komunikace, voda a elektřina ve vesnici přerušeny; byly poškozeny asi 2 kilometry silnic ve vesnici; scénická oblast Starověká stezka na západě Pekingu byla vážně poškozena, všechny silnice ve scénické oblasti byly zničeny a vesnice utrpěla přímé ekonomické ztráty více než 32 milionů jüanů.

Po katastrofě byla vesnice Šuj-jü-zuj obnovila dodávku elektřiny 12. srpna a 20. října dokončila opravu a rekonstrukci poškozených domů, plnou dodávku zemního plynu a opravu infrastruktury silnic a odvodňovacích kanálů, takže každý úsilí zajistit, aby vesničané zůstali v teple po celou zimu.

Si Ťin-pching navštívil také sídliště Jung-ti-sju-jüan v městě Čchuo-čchou. Rozloha sídliště Jung-ti-sju-jüan činí 67 tisíc metrů čtverečných, jsou tam 29 budov, kde bydlí 1198 rodin s 2339 lidmi. Letos v létě sídliště postihly tajfuny povodněmi. Průměrná hloubka vody byla 0,5 metru a maximální hloubka 1,5 m. Postiženo bylo 139 rodin.

Poté, co voda opadla, ulice a sídliště okamžitě uklízely bahno, převážely odpadky a prováděly dezinfekci životního prostředí a další práce, aby zajistily normální dodávky vody, elektřiny a plynu. Dnes je už nový a krásný domov s plnou vitalitou.

Vesnice Wan-tsuan-čchuang, která se nachází v městě Čchuo-čchou, má 1408 akrů obdělávané půdy. Na konci července 2023, zasažená tajfunem Dusuri, vesnice zažila extrémní srážky, které způsobily záplavy a geologické katastrofy. Postiženo bylo všech 311 rodin, a byla poškozena veškerá zemědělská půda.

Po vydatných deštích vesničané společně stavěli své domy cihlu po cihle. V současné době se v obci postupně obnovuje řád výroby a života a obec znovu nabývá vitality.

Projekt regulace řeky Paj-kou se týká města Pao-ting, Čchuo-čchou, Kao-pej-tian, Nového města Paj-kou, a okresu Ku-an v města Lang-fang. Zahrnuje především navýšení a zpevnění 123,54 kilometrů nábřežních linií, ošetření 23 nebezpečných prací, výstavbu projektu proti povodni Siao-jing, Tung-wu, a projekt snížení povodní v Tung-ma-jing, jakož i vyrovnávání a bagrování řek atd..

Mezi nimi je celková délka úseku Čchuo-čchou asi 25,76 km, včetně navýšení a zesílení 19,9 km levého a 19 km pravého náspu. m. Stavba náspu bude dokončena do konce letošního roku.

(pr)

PŘIDEJ KOMENTÁŘ

Please enter your comment!
Please enter your name here