Home Zahraničí Si nařídil okamžitou záchranu pohřešovaných lidí, kteří se ocitli v pasti při...

Si nařídil okamžitou záchranu pohřešovaných lidí, kteří se ocitli v pasti při záplavách

Pracovníci hygienické služby uklízejí ulici v povodněmi postižené čtvrti Mentougou v čínském hlavním městě Pekingu, 31. července 2023. FOTO - Xinhua

Čínský prezident Si Ťin-pching v úterý v pokynu o práci týkající se prevence povodní a pomoci při katastrofách požadoval, aby se všichni snažili o pátrání a záchranu lidí pohřešovaných nebo uvězněných při povodních a geologických katastrofách. Prezident rovněž požaduje úsilí o minimalizaci ztrát na životech.

V severní Číně a v regionech podél řek Žlutá a Chuaj-che byly v důsledku tajfunu Doksuri zaznamenány extrémní srážky, které vyvolaly záplavy a geologické katastrofy a způsobily velké ztráty na životech v Pekingu a Che-peji. »Je nezbytné zajistit lékařské ošetření zraněných a poskytnout útěchu rodinám zemřelých,« uvedl Si.

Si vyzval k úsilí o přijetí vhodných opatření pro lidi postižené povodněmi a geologickými katastrofami, k urychlené opravě poškozené infrastruktury včetně dopravních, telekomunikačních a elektrických zařízení a k co nejrychlejšímu obnovení normálního pracovního a životního pořádku. Zdůraznil, že příslušné orgány musí posílit monitorování a včasné varování před povodněmi, zaměřit se na klíčové lokality pro prevenci povodní a plně realizovat opatření v oblasti prevence povodní v klíčovém období od konce července do začátku srpna.

»Je třeba s maximálním úsilím zajistit bezpečnost životů a majetku lidí i sociální stabilitu,« uvedl Si.

Čínský premiér Li Čchiang v úterý požádal příslušné správní orgány, včetně Státního ústředí pro kontrolu povodní a pomoc při suchu, ministerstva vodních zdrojů a ministerstva pro řízení mimořádných událostí, aby se řídily pokyny prezidenta Si, plně řídily a pomáhaly v postižených oblastech při pátrání a záchraně pohřešovaných a uvězněných osob, snižování počtu obětí a přemisťování postižených osob.

(pr)

PŘIDEJ KOMENTÁŘ

Please enter your comment!
Please enter your name here