Home Zahraničí Si Ťin-pching povzbudil členy čínského lékařského týmu, kteří pomáhají Středoafrické republice

Si Ťin-pching povzbudil členy čínského lékařského týmu, kteří pomáhají Středoafrické republice

ILUSTRAČNÍ FOTO - pixabay

Čínský prezident a předseda Ústřední vojenské komise Si Ťin-pching, napsal členům 19. skupiny čínského lékařského týmu pomáhající Středoafrické republice. Si Ťin-pching pozdravil je i velké množství členů lékařského týmu zahraniční pomoci a vyjádřil jim svá vysoká ocenění.

Si Ťin-pching ve svém dopise s odpovědí uvedl, že překonali potíže v práci a životě ve Středoafrické republice a z celého srdce slouží místním lidem. »Nejsou jen andělé v bílém, kteří zachraňují životy a léčí nemocné, ale také poslové přátelství, kteří zprostředkovávají přátelství. Letos si připomínáme 60. výročí vyslání prvního čínského lékařského týmu zahraniční pomoci a rád bych vyjádřil upřímné pozdravy soudruhům, kteří vykonávají a vykonávali lékařské mise zahraniční pomoci,« uvedl prezident.

Poukázal také na to, že Číňané milují mír a váží si života, což se živě odráží v zahraniční pomoci a lékařské péči. »Doufám, že nezapomenete na původní záměr, budete mít na paměti své poslání, budete energicky prosazovat ducha neomezené lásky čínského lékařského týmu, který se nebojí útrap, je obětavý, zachraňuje životy a prospívá místním lidem shovívavostí a benevolencí, budete praktickými činy vyprávět čínský příběh a přispějete více k budování společenství zdraví lidstva,« napsal Si s tím, že zahraniční lékařská péče je důležitou součástí zahraniční pomoci Číny. V roce 1963 vyslala Čína první zahraniční lékařský tým do Alžírska. Za posledních 60 let vyslala Čína 30 000 členů lékařského týmu do 76 zemí a regionů v Africe, Asii, Americe, Evropě a Oceánii a ošetřila 290 milionů pacientů, čímž získala široké ocenění mezinárodního společenství.

V současné době lékařské týmy čínské zahraniční pomoci pracují ve 115 zdravotnických zařízeních v 56 zemích po celém světě, z nichž téměř polovina je v odlehlých a obtížně dostupných oblastech. Nedávno napsalo jedenáct členů 19. skupiny čínského lékařského týmu na pomoc Africe dopis generálnímu tajemníkovi Si Ťin-pchingovi, ve kterém informovali o poskytování lékařských služeb místním lidem a vyjádřili své odhodlání přispět k podpoře budování společenství zdraví lidstva.

(pr)