Home Zahraničí Si Ťin-pching přednesl videoprojev na summitu Společenství latinskoamerických a karibských států

Si Ťin-pching přednesl videoprojev na summitu Společenství latinskoamerických a karibských států

GRAFIKA - wikipedie

V Buenos Aires, hlavním městě Argentiny, byl zahájen sedmý summit Společenství latinskoamerických a karibských států (CELAC). Na pozvání argentinského prezidenta Alberta Fernándeze, vedoucího představitele rotující předsednické země CELAC, pronesl čínský prezident Si Ťin-pching na summitu videoprojev.

»Země Latinské Ameriky a Karibiku jsou důležitou součástí rozvojových zemí a jsou také aktivními účastníky a přispěvateli ke globálnímu vládnutí. Společenství latinskoamerických a karibských států se stalo nepostradatelnou hnací silou pro globální spolupráci Jih-Jih a hraje důležitou roli při udržování regionálního míru a při podpoře společného rozvoje a regionální integrace,« uvedl v projevu čínský prezident a zdůraznil, že Čína vždy podporovala integrační proces Latinské Ameriky a Karibiku, přikládala velký význam rozvoji vztahů s CELAC a považovala CELAC za důležitého partnera pro upevnění jednoty rozvojových zemí a podporu spolupráce Jih-Jih.

Na základě tohoto původního záměru Čína spolu s Latinskou Amerikou neustále posiluje budování Čínsko-latinskoamerického fóra a podporuje pokrok vztahů mezi Čínou a Latinskou Amerikou do nové éry rovnosti, vzájemného prospěchu, inovací a otevřenosti. Stále více regionálních zemí spolupracuje s Čínou na podpoře vysoce kvalitní společné výstavby Pásma a stezky, podporuje Globální rozvojovou iniciativu a Globální bezpečnostní iniciativu a podílí se na nich a jsou ochotny spojit se s Čínou a budovat komunitu sdílené budoucnosti mezi Čínou a Latinskou Amerikou.

Si Ťin-pching připomněl, že v současné době svět vstupuje do nového období nepokojů a změn. Pouze posílením solidarity a spolupráce můžeme společně čelit výzvám a překonávat obtíže. Čína je ochotna nadále si pomáhat a spolupracovat se zeměmi Latinské Ameriky a Karibiku, aby podporovaly mír, rozvoj a spravedlnost, podporovaly světový mír a rozvoj, podporovaly budování komunity se společnou budoucností lidstva a společně vytvořily lepší budoucnost.

(pr)

Předchozí článekNěkterá drive-in stanoviště hlásí větší zájem o volby prezidenta než v 1. kole
Další článekDjokovič postoupil a vyrovnal Agassiho rekord, Plíšková si semifinále nezahraje

PŘIDEJ KOMENTÁŘ

Please enter your comment!
Please enter your name here