Home Zahraničí Si Ťin-pching se setkal s Valentinou Matvijenkovou

Si Ťin-pching se setkal s Valentinou Matvijenkovou

FOTO - CRI

Čínský prezident Si Ťin-pching se setkal v Paláci lidu v Pekingu s předsedkyní Rady federace Federálního shromáždění Ruské federace Valentinou Matvijenkovou.

Při setkání Si Ťin-pching poukázal na to, že díky společnému úsilí obou stran si čínsko-ruské vztahy stále udržují stabilní rozvojový trend, spolupráce v různých oblastech neustále postupuje a sociální základ veřejného mínění a přátelství z generace na generaci se nadále upevňují. Čínský prezident Si Ťin-pching provedl v březnu letošního roku státní návštěvu Ruska a dosáhl s prezidentem Vladimirem Putinem nového konsenzu v upevnění komplexní strategické kooperace mezi oběma zeměmi a praktické spolupráce v různých oblastech. Rozvoj čínsko-ruských vztahů je strategická volba na základě hlavních zájmů lidu a národů obou stran. Čína je ochotna s Ruskem pokračovat v rozvoji komplexního strategického partnerství v nové éře na základě vzájemné pomoci, hluboké integrace, vývoje a inovace a společné výhry, což přispěje k rozvojovému vzestupu obou zemí a k podpoře budování světa prosperity, stability, spravedlnosti a rovnosti.

Si Ťin-pching zdůraznil, že spolupráce zákonodárných sborů je důležitou součástí čínsko-ruských vztahů. Přeje si, aby obě strany usilovaly o provádění důležitého konsenzu, kterého Si Ťin-pching dosáhl s prezidentem Vladimirem Putinem, podpořily a zajistily udržitelný a zdravý rozvoj spolupráce mezi oběma zeměmi z legislativní úrovně, posílily výměny zkušeností s legislativou a vládnutím zemi a stimulovaly spolupráci legislativních agentur mezi oběma zeměmi na vyšší úroveň. Obě strany by také měly posílit komunikaci a spolupráci v mnohostranných mechanismech, jako je Šanghajská organizace pro spolupráci a BRICS, vést reformu globální správy správným směrem a chránit společné zájmy rozvíjejících se trhů a rozvojových zemí.

Si Ťin-pchinga při setkání doprovázeli Wang I a Wang Tung-ming.

(pr)

PŘIDEJ KOMENTÁŘ

Please enter your comment!
Please enter your name here