Home Zahraničí Si Ťin-pching vyzval studenty, aby více přispívali k oživení venkova

Si Ťin-pching vyzval studenty, aby více přispívali k oživení venkova

FOTO - CGTN

Čínský prezident Si Ťin-pching odpověděl na dopis studentů účastnících se programu Čínské zemědělské univerzity (CAU), který vysílá studenty do »předních linií« zemědělské výroby.

Si, který je zároveň generálním tajemníkem Ústředního výboru Komunistické strany Číny (ÚV KS Číny) a předsedou Ústřední vojenské komise, v dopise studenty vyzval, aby více přispívali k revitalizaci venkova. Pozdravil také čínskou mládež před Dnem mládeže, který se slaví 4. května.

Si uvedl, že s potěšením zjistil, že zemědělské experimentální stanice, které CAU spustila, poskytly studentům příležitost získat zemědělské zkušenosti a poznat způsob obživy lidí tím, že vyjeli na pole a do vesnic, což přispívá k revitalizaci venkova.

V odpovědi na poznámky studentů, že se naučili hledat pravdu na základě faktů a udržovat úzké vazby s lidmi, až když se vydali hluboko do čínských venkovských oblastí, Si řekl, že právě takového ducha by měla mít čínská mládež v nové době.

Dvacátý celostátní sjezd KS Číny vypracoval plány na budování síly Číny v zemědělství, řekl Si a vyjádřil naději, že studenti úzce propojí učebnice s praxí na venkově a věnují své mládí a síly urychlení modernizace venkova a zemědělství a budování moderní socialistické země.

CAU v roce 2009 zahájila v rámci programu první zemědělskou experimentální stanici, známou jako »vědecké a technologické dvorky«, v okrese Čou-čou v severočínské provincii Che-pej, jejímž cílem je studovat a řešit praktické problémy rozvoje zemědělství a venkova, vychovávat zemědělské talenty na vysoké úrovni a sloužit modernizaci venkova a zemědělství. Nyní je takových stanic po celé zemi 139.

(pr)