Home Zahraničí Si Ťin-pching zaslal zdravici Fóru na vysoké úrovni o globální správě lidských...

Si Ťin-pching zaslal zdravici Fóru na vysoké úrovni o globální správě lidských práv

14. června bylo v Pekingu zahájeno Fórum na vysoké úrovni o globální správě lidských práv. Tématem fóra je »Rovnost, spolupráce, rozvoj: 30. výročí Vídeňské deklarace a akčního programu a globální řízení lidských práv«. Čínský prezident Si Ťin-pching zaslal zdravici Fóru na vysoké úrovni o globální správě lidských práv.

Si Ťin-pching poukázal na to, že v současnosti lidstvo opět stojí na křižovatce dějin a globální správa lidských práv čelí vážným výzvám. Prosazujeme ochranu lidských práv s bezpečností, respektováním suverenity a územní celistvosti všech zemí, následováním cesty mírového rozvoje, prováděním Iniciativy globální bezpečnosti a vytvářením mírového prostředí pro realizaci lidských práv.

»Prosazujeme prosazování lidských práv prostřednictvím rozvoje, zavádíme Iniciativu globálního rozvoje, zlepšujeme inkluzivitu, univerzálnost a udržitelnost rozvoje a zajišťujeme rovné požívání lidských práv lidmi všech zemí s jejich vlastními osobitými cestami modernizace. Prosazujeme prosazování lidských práv prostřednictvím spolupráce, vzájemného respektu, vzájemného rovného jednání, zavádění Iniciativy globální civilizace, posilování výměn a vzájemného učení mezi civilizacemi, budování konsenzu prostřednictvím dialogu a společné prosazování rozvoje a pokroku civilizace lidských práv,« uvedl.

Zdůraznil, že Čína se drží nadřazenosti lidu, drží se cesty rozvoje lidských práv, která odpovídá trendu doby a vyhovuje jejím vlastním národním podmínkám, a neustále zlepšuje úroveň ochrany lidských práv v procesu prosazování modernizace v čínském stylu na podporu svobodného a komplexního rozvoje lidí. »Čína je ochotna spolupracovat s mezinárodním společenstvím na realizaci ducha Vídeňské deklarace a akčního programu, podporovat globální správu lidských práv spravedlivějším, rovnějším, rozumnějším a inkluzivnějším směrem, podporovat budování společenství se společnou budoucností lidstva a společně budovat lepší svět,« konstatoval Si.

Časopis Qiushi publikuje důležitý článek Si Ťin-pchinga

Ve dvanáctém čísle časopisu Qiushi – časopisu Ústředního výboru Komunistické strany Číny (KS Číny), bude 16. června zveřejněn důležitý článek generálního tajemníka Ústředního výboru KS Číny, čínského prezidenta Si Ťin-pchinga s názvem Zdokonalit systém komplexního a přísného řízení strany a podporovat hluboký rozvoj nového velkého projektu budování strany v nové éře.

Článek zdůrazňuje, že podporovat budování strany jako velkého projektu a vždy dodržovat princip a politiku řízení strany a přísné správy je velkou inovací naší strany, stejně jako velkou magickou zbraní pro budování strany a země a podporu strany a země. Od 18. sjezdu Komunistické strany Číny jsme přijali přísné řízení všestranným způsobem jako charakteristické téma budování strany v nové éře, předložili jsme řadu inovativních myšlenek, implementovali řadu reformních postupů, zlepšili řadu institucionálních norem, podporovali prohloubení a neustálý rozvoj velkého projektu budování strany a počátečně jsme vytvořili systém přísné správy všestranným způsobem.

Dostojím tomu, co ode mě lid očekává

»Budu obětavý a dostojím tomu, co ode mě lid očekává,« Si Ťin-pching když se v březnu 2019 v Římě setkal s Robertem Ficem (viz. video), tehdejším předsedou italské Poslanecké sněmovny. Každé slovo v této větě je významné a smysluplné a odráží prosté srdce Si Ťin-pchinga pro lidi.

Od tajemníka venkovské pobočky Komunistické strany Číny až po nejvyššího vůdce KS Číny a čínské vlády má Si Ťin-pching vždy na mysli zemi a považuje se za služebníka lidu. Může pít prostý čaj a jíst jednoduchá jídla v domě obyčejných obyvatelů a povídat si s nimi o věcech každodenního života. Stará se o blaho lidí, reaguje na očekávání lidí a hluboce miluje lidi. Pro štěstí lidí dělá vše, tvrdě usiluje a nešetří žádnou sílu na to, aby toho dosáhli.

Generální tajemník ÚV KS Číny Si Ťin-pching jednou řekl: »Jako vůdce země, když mě lidé postavili do takové pozice, musí lidé vždy zaujímat nejvyšší místo v mém srdci.«

(pr)

PŘIDEJ KOMENTÁŘ

Please enter your comment!
Please enter your name here