Home Zahraničí Si Ťin-pching zdůrazňuje mobilizaci pracovníků k účasti na národním omlazení

Si Ťin-pching zdůrazňuje mobilizaci pracovníků k účasti na národním omlazení

Generální tajemník Ústředního výboru Komunistické strany Číny Si Ťin-pching hovoří s novým vedením Všečínské federace odborových svazů (ACFTU) v Pekingu 23. října 2023. FOTO - Xinhua

Čínský prezident Si Ťin-pching zdůraznil zachování celkového vedení strany nad odbory a mobilizaci stovek milionů pracujících v zemi, aby se energicky podíleli na velké věci budování silné země a národního omlazení.

Si během rozhovoru s novým vedením Všečínské federace odborů (ACFTU) uvedl, že federace vynaložila mnoho produktivního úsilí při posilování politického vedení zaměstnanců, organizaci práce zaměstnanců, ochraně práv a zájmů zaměstnanců, udržování stabilního týmu zaměstnanců, prohlubování odborových reforem a pokroku v budování strany v odborovém systému.

»Je třeba úzce sjednotit masy zaměstnanců kolem strany a sjednotit jejich úsilí k realizaci ústředních úkolů strany, poznamenal a dodal, že je třeba se zaměřit na uplatňování nové filozofie rozvoje, budování nového paradigmatu rozvoje a podporu vysoce kvalitního rozvoje,« uvedl Si vyzval k provádění různých forem pracovních a dovednostních soutěží, které by stimulovaly nadšení a potenciál pracujících.

Prezident také poznamenal, že dělnická třída a ostatní pracující lidé v Číně by měli v sobě nést ducha vzorných pracovníků, tvrdé práce a řemeslné zručnosti, a vyzval k úsilí o výchovu většího počtu vzorných a vysoce kvalifikovaných pracovníků.

Si zdůraznil, že dělnická třída a ostatní pracující jsou hlavními tvůrci společenského bohatství, a vyzval odbory, aby horlivě plnily své základní povinnosti při ochraně práv a služeb pracujících a zaměřily se na řešení problémů souvisejících s životními zájmy pracujících.

Vyzval také k posílení demokratického řízení podniků a veřejných institucí, k usnadnění cest pro vyjadřování požadavků pracujících, k vedení pracujících k ochraně jejich práv a zájmů v souladu se zákonem a k podpoře budování harmonických pracovních vztahů.

Čínský prezident zdůraznil nutnost prohloubení reformy a výstavby odborových organizací a vyzval k úsilí o konsolidaci na nejnižší úrovni a povzbuzení jejich vitality.

(pr)

PŘIDEJ KOMENTÁŘ

Please enter your comment!
Please enter your name here